Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 8. SEKTÖREL EKONOMİ ŞURASI’NDA ELAZIĞ’I KARATAŞ TEMSİL EDECEK

Başbakan ve ilgili bakanları ekonominin aktörleriyle buluşturacak 8. Sektörel Ekonomi Şurası 21 Nisan Salı günü TOBB İkiz Kulelerde, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde gerçekleştirilecek. Sektör temsilcileriyle birlikte Kadın ve Genç Girişimcilerin de katılacağı şurada ilimizi Elazığ TSO Yönetim Kurulu Üyesi ve Elazığ Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Suat Karataş temsil edecek.

60 farklı sektörün temsilcisi, Başbakan ve Bakanlarla TOBB’da biraraya gelecek. Hisarcıklıoğlu’nun evsahipliğindeki Sektörel Ekonomi Şurası inşaattan eğitime, bankacılıktan tarıma kadar, farklı kesimlerin dertlerini birinci ağızdan hükümete anlatmalarına fırsat verecek. 8 Nisan'da düzenlenen ve 81 ilin sorunları ve çözüm önerilerinin dile getirildiği 8. Ticaret ve Sanayi Şurası'ndan sonra TOBB üyeleri şimdi de sektörler bazında sorunlarını hükümete anlatacak.

Karataş: Gençlerin Önünün Açılması İçin Taleplerimiz Olacak…

Şuraya illeri temsilen Kadın ve Genç Girişimciler Kurul Başkanları da davet edildi. Bu anlamda Elazığ’ı temsil edecek olan Elazığ TSO Yönetim Kurulu Muhasip Üyesi ve Elazığ Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Suat Karataş, “Buradan çıkacak sonuçlar, Şura sonrasında atılacak adımlar girişimcilerin önünün açılması, daha fazla yatırım daha fazla istihdam sağlanması açısından çok önemli. İlimizin ve bölgemizin çok önemli sorunlarını bilindiği gibi Başkanımız Sayın İdris Alan 8. Ekonomi Şurasında dile getirmiş ve Sayın Başbakanımızın özellikle Teşvik Yasası ile ilgili müjdesi ile sonuçlandırmıştık. 8. Sektörel Ekonomi Şurasında ise biz özellikle bölgemizde ve ilimizde genç girişimcilerin önünün açılması noktasında özellikle KOSGEB tarafından sağlanan desteklerin bölge için pozitif bir ayrımcılıkla artırılmasını talep edeceğiz. Bilindiği gibi Doğu Anadolu işsizliğin ve yoksulluğun en yüksek olduğu bölgelerin başında geliyor. Buralarda sosyal huzurun sağlanması ise daha fazla yatırım ve daha fazla iş ve aştan geçiyor. Bu noktada, özellikle genç girişimcilerin en fazla ihtiyaç duymuş oldukları yatırım aşamasında sermaye ihtiyacının karşılanması için taleplerimiz olacaktır. Sayın Başbakanımız ve ilgili tüm bakanların bu konuda destek vereceklerine inanıyorum” şeklinde konuştu.

 

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 1441 defa okundu.
Ekleme Tarihi :20.4.2015 14:04:42
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.