Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 

YİSAD ÜYELERİ YATIRIMA DAVET EDİLDİ

Yassı Çelik İthalat, İhracat ve Sanayicileri Derneği (YİSAD) ile Elazığ TSO işbirliğinde sektörün önde gelen firmalarının da katılımı ile  Elazığ TSO konferans salonunda değerlendirme toplantısı yapıldı. Toplantıda bir konuşma yapan Elazığ TSO Başkanı Alan, YİSAD Üyelerini Elazığ’a yatırıma davet etti.

Alan’dan İşbirliği Çağrısı…

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan toplantının açılış konuşmasında, Elazığ’ın yatırım imkanları hakkında bir değerlendirme yaparak, “YİSAD Dernek Başkanı Sayın Tuncay SERGEN ve YİSAD’ın ülkemizin çeşitli illerinde faaliyet gösteren ve sektörün önde gelen firmalarının temsilcileri öncelikle sizleri ilimizde ve Odamızda ağırlamaktan duyduğum memnuniyeti ifade etmek istiyorum. Elazığ ili, özellikle maden kaynakları bakımından çok önemli bir potansiyele sahiptir. İlimiz doğu ve batı arasında tüm yolların kavşak noktasında olup, jeopolitik konumu itibarı ile başta Asya ve Ortadoğu ve Kafkasya’ya ulaşım imkanları bakımından avantaj teşkil etmektedir. Bulunduğunuz sektörde yarı mamul veya hammadde olarak üretim yapılabilecek önemli fırsatların yer aldığı Elazığ’a sizleri yatırıma davet ediyoruz. Bu anlamda Oda olarak sizlere her türlü desteğe ve işbirliğine açık olduğumuzu belirtmek istiyorum”dedi.

SERGEN: Elazığ Yatırımlar Açısında Önemli Bir İl…

YİSAD Dernek Başkanı Tuncay SERGEN’de Elazığ’ın en önemli değerinin beşeri sermayesi olduğunu belirterek, “Türkiye’yi ilçe ilçe bilen ve her ilçede kalmış bir yakın dostuma sordum, Ülkemizin en misafir perver ili neresi diye. Tereddütsüz Elazığ dedi. Gerçekten de Elazığ halkı tüm ülke genelinde sevilen saygı duyulan ve güvenilen insanlardan oluşuyor. Bu nedenle ben ilin en önemli değerinin insan kaynağı olduğuna inanıyorum. Huzurun ve güvenin adresi olan Elazığ, Sayın Başkanın da ifade ettiği gibi yer altı kaynakları bakımından da çok önemli bir bölge. Biz YİSAD olarak bu bölgeleri geziyoruz. Üyelerimizle çok daha geniş platformlarda sizlerinde katılımı ile yatırım imkanlarını değerlendireceğiz. Ben bize gösterilen ilgi ve misafirperverliğiniz için teşekkür ediyorum” dedi.

Prof.Dr. Eroğlu İlin Maden Potansiyelini Anlattı…

F.Ü. Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Prof.Dr. Mehmet Eroğlu’da, Elazığ ilinin madencilik anlamında çok yüksek bir potansiyele sahip olduğunu belirterek, “Bugün ihracatını yapmış olduğumuz ve yüzde 85 oranında dış bağımlılığımız olan bir çok yassı çelik ürünün Elazığ’da imalatı mümkün. Bunların bilimsel anlamda analizlerini ve araştırmalarını yapmış bulunmaktayız. Elazığ’a yatırım anlamında tüm girişimlerle bu çalışmaları paylaşmaya hazırız” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından İstanbul’da daha geniş kapsamlı bir yatırım değerlendirme toplantısı konusunda görüş birliğine varıldı. Toplantı sonrasında, YİSAD Başkanı Sergen, Başkan Alan’a plaket takdim ederek işbirliği için teşekkür etti.

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 1428 defa okundu.
Ekleme Tarihi :20.4.2015 11:25:06
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.