Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 

BAŞKAN ALAN, SEBZEHALİ ESNAFIYLA BİR ARAYA GELDİ

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan Sebze Halini ziyaret ederek, Hal esnafı ve Sebze ve Meyve Komisyoncuları Derneği Başkanı Resul Kırılmaz ile bir araya geldi. Ziyaret sonrası Başkan Alan tüm esnaf işyerlerini bir bir ziyaret ederek hal esnafı ile sohbet etti.

ELAZIĞ’IN HER SORUNU BİZİM SORUNUMUZDUR…

Sebze Halinde bulunan Sebze ve Meyve Komisyoncuları Derneği’ni ziyaret ederek, burada Dernek Başkanı Resul Kırılmaz ve Dernek  yöneticileriyle görüşen Başkan Alan, Elazığ TSO’nun 6. Meslek Grubunu oluşturan yaş sebze ve meyve komisyoncuları grubundan kendisini destekleyen tüm Oda üyelerine teşekkür ve sorunları dinlemek için ziyareti gerçekleştirdiğini söyledi. Başkan Alan, komisyoncuların talep ve sorunlarını ilgili makamlara taşıyarak çözüm üretmek istediklerini belirterek, “Odamızın 14 meslek grubu bizim için aynı olmasına karşın Oda Başkanlığına kadar beni taşıyan 6.Meslek Grubumuzdaki üyelerimize teşekkür ziyareti ve bizden beklentilerini öğrenmek için bugün aranızdayım. Bu ziyaretimiz ve birlikteliğimiz her zaman olacak. Makam ve mevkilerin geçici Allah rızasının kalıcı olduğuna inanan insanlarız. Bu nedenle bir ilimizin ve üyelerimizin her türlü sorununu çözme noktasında var gücümüzle çalışacağız. Kısa bir süre önce Türkiye Ekonomi Şurasında ilimizin sorunlarını bir bir dile getirme fırsatı bulduk. Özellikle ilimiz için en önemli beklenti olan Yeni Teşvik düzenlemesi ile ilgili Sayın Başbakanımızdan şura sonrası müjdeli açıklama geldi. Umuyorum bu sorunu kısa sürede çözeceğiz. Elazığ Ticaret ve Sanayi Odamızın kapısı her zaman sizlere ve tüm üyelerimize açık. Sizlerden gelecek her türlü talebin ve sorunun çözümü noktasında biz zaman meftunu gözetmeden çalışmaya hazırız. Bu düşüncelerle bizlere olan ilginiz ve desteğiniz için kalbi teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

KIRILMAZ: MEVZUAT VE YÖNETMELİKLERE UYULMASINI İSTİYORUZ

Elazığ Sebze ve Meyve Komisyoncuları Derneği Başkanı Resul Kırılmaz’da yaptığı açıklamada Sebze Hali Esnafı olarak ziyaretten duydukları memnuniyeti ifade ederek, “Sayın Başkanım öncelikle sizleri bugün aramızda görmekten ve grup olarak Elazığ TSO’ya Başkan seçilmenizden duyduğumuz memnuniyeti bir kez daha ifade ediyorum. Ziyaretiniz vesilesiyle Ankara’daki Şurada dile getirerek Elazığ adına atmış olduğunuz Teşvik Yasası ile ilgili çok önemli adım nedeniyle sizleri kutluyoruz. Elazığ’da bu süreçte çok şeylerin değişeceğini ve tüm üyelerin beklediği şekilde hizmet alınacağını görüyoruz. Bizim sizden öncelikli beklentimiz Hal Yasasına ildeki tüm kurum ve kuruluşların uyması noktasında destek olmanızdır. Hal Yasası gereğince il merkezine gelen tüm meyve ve sebzelerin kontrol noktasında Belediye ve Maliye tarafından denetlenerek bu ürünlerin Hal üzerinde vatandaşa ulaştırılmasıdır. Bu yapılmadığı zaman başta devletimiz, belediye ve hal esnafı ile tüm vatandaşların çok ciddi kayıpları söz konusu oluyor. Bu sorunun çözümü noktasında sizlere sunacağımız dosya ile çözüm talebimize destek vermenizi bekliyoruz” dedi.

Başkan Alan’ın birbir ziyaret ettiği Hal esnafları da Başkan Alan’a görevinde başarılar dileyerek ziyaretten duydukları memnuniyeti ifade ettiler.

 

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 1613 defa okundu.
Ekleme Tarihi :15.4.2015 13:44:32
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.