Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 

BAŞKAN ALAN, CNN TÜRK’ÜN KONUĞU OLDU

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan CNN Türk TV’de yayınlanan ‘Seçime Doğru’ Programının konuğu olarak Gazeteci Göksel Göksu’nun sorularını cevaplandırdı.

CNN Türk TV’de yayınlanan ‘Seçime Doğru’ programına katılan ve Gazeteci Göksel Göksu’nun sorularını cevaplandıran Başkan Alan, ilin öncelikli sorunları ve siyasilerden beklentilerini açıkladı.

Alan konuşmasında Elazığ TSO’nun tüm siyasi partilere eşit mesafede bulunduğunu belirterek, “7 Haziran 2015 tarihinde Ülkemizde genel seçimler yapılacaktır. Ülke genelinde olduğu gibi ilimizde de siyasi partilerin aday adayları belirlenmiştir. Bu adayların hepsi birbirinden değerli ve Elazığ için bir şeyler yapma gayreti ile ortaya çıkmışlardır.

Biz Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası olarak tüm adaylara ve partilere eşit mesafedeyiz. Ancak tüm adaylardan beklentimiz, Valilik, Belediye, Üniversite, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası, ildeki sivil toplum kuruluşları ile el ele vererek ilimizin çözüm bekleyen sorunlarına neşter vurmalarıdır.

Bu nokta Oda olarak biz tüm adaylarımızla birlikte koşturmaya hazırız. İlimizin bu dönemde beklemiş olduğu sorunları kısa bir süre önce TOBB tarafından düzenlenen Türkiye 8. Ekonomi Şurasında Sayın Başbakanımız ve ilgili tüm bakanların da katıldığı toplantıda dile getirdim. 

Özetleyecek olursak, Elazığ’ın Teşvik Yasası kapsamında 5. Bölgeye alınması, Tarım ve Hayvancılığın sorunlarını çözümü, bölgeye hizmet verecek şekilde ilimizde Serbest Bölge, Fuar ve Kongre Merkezi, Tasarım Merkezi, Maden Rezervlerimizin tespiti ve Yüksek Hızlı Tren projesine Elazığ’ında dahil edilmesidir. Bu büyük projeler çok sayıda alt sorunu ve halkın beklentilerini de karşılayacak ölçektedir.

Ben bu vesile ile seçimlerin ülkemize ve ilimize hayırlar getirmesini diliyor, tüm adaylarımıza başarılar diliyorum” dedi.

 

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 1392 defa okundu.
Ekleme Tarihi :13.4.2015 16:45:15
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.