Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
BAŞKAN ALAN, EKONOMİ ŞURASINDA ELAZIĞSORUNLARINI DİLE GETİRECEK

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, TOBB’da düzenlenecek 8. Türkiye Ticaret ve Sanayi Şurası’nda, Başbakan Ahmet Davutoğlu ile ilgili Bakanlara Elazığ ilinin çözüm bekleyen sorunları hakkında bilgiler verecek.

TOBB tarafından bu yıl 8’incisi organize edilen Türkiye Ticaret ve Sanayi Şurası, 8 Nisan 2015 Çarşamba günü Ankara’da, TOBB İkiz Kuleler’de gerçekleştirilecek. TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde düzenlenecek Şura’da, 81 ilden oda-borsa başkanı, illerindeki en önemli 5 sorunu ve çözüm önerisini birinci ağızdan hükümete aktarabilecek. Şura’ya Başbakan Ahmet Davutoğlu ile ilgili Bakan ve üst düzey bürokratları, Türkiye genelindeki 365 Oda-Borsa Yönetim Kurulu Başkanları, Meclis Başkanları, TOBB Oda-Borsa Akademik danışmanları ve Türkiye’nin her tarafından 900 civarında işadamının katılması bekleniyor.

Elazığ ilinin çözüm bekleyen 5 önemli sorunun tespiti ve çözüm önerilerinin belirlenmesi için Elazığ TSO ve Elazığ Ticaret Borsası ile her iki kurumun Akademik Danışmanı Prof.Dr. Erhan Akın ile müşterek yapılan toplantılarda sorun raporu oluşturulmuş ve Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan tarafından şurada dile getirilerek dosya halinde ise ilgili bakanlıklara sunulmak üzere TOBB’ye ulaştırılmıştır.

Başkan Alan tarafından şurada dile getirilecek olan sorunlar raporunda ana başlıklar itibarı ile; Yeni Teşvik Yasası, Tarım ve Hayvancılık Sektörlerinin Sorunları, DAP, FKA gibi kurumların sağlamış olduğu desteklerin artırılması,  Elazığ’ın Yüksek Hızlı Tren Projesine Dahil Edilmesi, Elazığ Tasarım Merkezi, Fuar ve Kongre Merkezi ile Elazığ Serbest Bölge Projelerinin Cazibe Merkezleri kapsamında değerlendirilerek desteklenmesi.

 

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 1148 defa okundu.
Ekleme Tarihi :6.4.2015 15:28:19
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.