Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
  

Kayıt Dışı İstihdamla Mücadele Toplantısı Yapıldı

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası ile Elazığ Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü işbirliğinde iş dünyasına yönelik, “ Sosyal Güvenlik Bilincini Artırmak, Genel Sağlık Sigortası ve Kayıt Dışı İstihdamın Azaltılması” konularında iş dünyasına yönelik bilgilendirme toplantısı yapıldı…

 

 

ALAN: BİLGİLENDİRME TOPLANTILARIMIZ DEVAM EDECEK…

 

Elazığ TSO ve Elazığ SGK İl Müdürlüğü işbirliğinde SGK Uzmanlarınca yapılan bilgilendirme toplantısının açılış konuşmasını yapan Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan; “ Ülkemizde özellikle son yıllarda sosyal güvenlik anlamında bir çok yenilik ve değişikliğe gidilmiş, SSK, Bağ-Kur ve benzeri çoklu sosyal güvenlik yapısı terk edilerek tek çatı altında birleştirilmiştir.

İstihdamla mücadele kapsamında işletmelerimizin verimliliğini ve rekabet şartlarını doğrudan ilgilendiren kayıt dışılıkta da bir çok düzenleme ve çalışma başlatılmıştır. Yine, işletmelerimizin maliyet yükünü hafifletmeyi temel alan sosyal güvenlikte teşvik uygulamaları, iş sağlığı ve güvenliği kanunu uygulaması ve işverene getirdiği yükümlülükler önemle ve büyük bir titizlikle üzerinde durmamız gereken konu başlıklarıdır.

Bu düşüncelerle; Odamız ile Elazığ Sosyal Güvenlik Kurumu işbirliğinde bugün gerçekleştirmiş olduğumuz bu bilgilendirme toplantısının yararlı almasını temenni eder, en derin saygılarımı sunarım” dedi.

Başkan Alan’ın konuşmasının ardından SGK İl Müdür Vekili Ayhan Palaoğlu, Kurum Şefi Erdoğan Temiz, Veri Hazırlama Uzmanları M.Ali Tapan ve Muzaffer Yeşilkaya birer sunu yaparak katılımcıların sorularını cevaplandırdılar.

 

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 1205 defa okundu.
Ekleme Tarihi :24.3.2015 15:44:03
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.