Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
KARATAŞ: İlimizde Girişimciliği Özendireceğiz

Elazığ TSO’da yapılan seçimle Genç Girişimciler Kurulu Başkanlığına seçilen Elazığ TSO Yönetim Kurulu Muhasip Üyesi Suat Karataş, hedeflerinin ilimizde genç girişimciliği teşvik ederek, yatırımcı sayısını artırmak olduğunu açıkladı.

Karataş, Elazığ TSO bünyesinde faaliyetlerini sürdüren TOBB Elazığ Girişimciler Kurulu başkan ve yönetim kurulu seçiminin Elazığ TSO Genel Sekreterliği gözetiminde ilimizdeki genç girişimciler arasında yapılan seçimle belirlendiğini ifade ederek, “Odamızda üyelerimizin ve kamuoyunun malumu olduğu üzere yönetim kurulumuzda yeni bir dönem başlamıştır. Bu yeni dönemle birlikte görev süresi dolan Kadın Girişimciler Kurulu ve Genç Girişimciler Kurulu seçimleri de yapılmış ve bu süreç tamamlanmıştır.

Genç girişimci arkadaşlarımızın teveccühü ile bu dönem Elazığ Genç Girişimciler Kurulu Başkanlık görevini üstlenmiş bulunuyorum. Bu yeni dönemde öncelikli amacımız başta KOSGEB desteklerinden istifade etmek suretiyle yerel ve ulusal kaynakları çok iyi değerlendirip ilimizdeki genç girişimci sayısını artırmak olacaktır. İlimizin bugün en önemli sorunlarının başında işsizlik gelmektedir. 2015 yılı TÜİK rakamlarında ülkemizdeki genç işsizlik oranı maalesef yüzde 20’ler seviyesinin üzerindedir. Büyük çoğunluğu üniversite mezunu olan bu genç arkadaşlarımızın öncelikle kendi işlerini kurmaları ve çevresine istihdam yaratmaları bu sorunun çözümü noktasında en etkili enstrümandır. Elazığ Genç Girişimciler Kurulu Başkanı olarak, Odamız Yönetim Kurulu ile müştereklik ve işbirliği içerisinde planlı bir şekilde bir faaliyet takvimi oluşturmak için çalışma başlatmış bulunuyoruz.

Bu vesile ile, bizlere destek olan Sayın Yönetim Kurulu ve Meclis Başkanıma ve tüm genç girişimci arkadaşlarıma teşekkür eder, yeni dönemin ilimize ve üyelerimize hayırlı olmasını temenni ederim” dedi.

 

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 2744 defa okundu.
Ekleme Tarihi :20.3.2015 13:28:24
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.