Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 

FKA MALİ DESTEK PROGRAMI TANITILDI

Fırat Kalkınma Ajansı (FKA) tarafından ilan edilen 2015 yılı mali destek programı hakkında Elazığ TSO 13. Meslek grubunda yer alan sağlık ve medikal sektör temsilcilerine yönelik bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Toplantıya Elazığ TSO Yönetim Kurulu Üyesi ve 13. Meslek Grubu Meclis temsilcisi Hakan Akan, FKA Genel Sekreteri Mesut Öztop, Elazığ TSO Genel Sekreteri M.Mehmet Karabulut, FKA Elazığ Destek Ofis Sorumlusu A.Vahap Yoğunoğlu, FKA Uzmanları ile sağlık ve medikal sektör temsilcileri katıldı.

AKAN: Sağlık Sektörü Yatırımlarının Artmasını İstiyoruz

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Akan bilgilendirme toplantısının açılışında yaptığı konuşmada, amaçlarının Elazığ’da sağlık sektörüne yönelik yatırımların artmasını sağlamak olduğunu belirterek, “FKA tarafından ilan edilmiş olan destek programının bu yılki çağrısında sağlık sektörünün de yer alması bizleri mutlu etmiştir. İlimiz sağlık alanında önemli bir gelişme içerisindedir. Bu gelişmeye paralel olarak FKA desteklerinden istifade edilerek sağlık ve medikal alanında yeni ürünler ve imalatların artmasını Oda olarak arzu ediyoruz. Bu doğrultuda FKA Genel Sekreterimiz Sayın Mesut Öztop’un desek ve girişimleriyle bugün burada FKA uzmanları tarafından bir bilgilendirme yapılacaktır. Umarım sektöre yararlı olacak ve yeni yatırımlar açısından bu fırsat değerlendirilecektir” dedi.

ÖZTOP: Hedefimiz 12 Milyon TL Bir Yatırımı Bölgeye Kazandırmaktır

FKA Genel Sekreteri Mesut Öztop’ta verdiği bilgide, “Fırat Kalkınma Ajansı, TRB1 Bölgesinde (Bingöl, Elazığ, Malatya, Tunceli) bölgesel kalkınmaya katkı sağlayabilecek projeleri destekleyerek hayata geçirmek amacıyla 09.02.2015 tarihi itibariyle 2015 Yılı ‘Malatya-Elazığ Odak Alanlar’ Mali Destek Programlarını başlatmıştır. Program kapsamında bölgeye aktarılması planlanan kaynak miktarı 6 milyon TL olup, desteklenecek projelerle yaklaşık 12 Milyon TL’lik yatırım gerçekleştirilmesi öngörülmektedir. Söz konusu programlara başvuru kabulü 23.02.2015 – 10.04.2015 tarihleri arasında internet üzerinden gerçekleştirilecek olup, programlara ilişkin bilgilendirme faaliyetlerimiz devam etmektedir. Ben bu düşüncelerle programın Elazığ ilindeki işletmelere katkı sağlaması ve yeni yatırımların önünü açmasında bir araç olmasını temenni ediyorum” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından FKA Uzmanlarınca bir sunu yapılarak destek programı süreçleri anlatılarak katılımcıların çeşitli soruları cevaplandırıldı.

 

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 1167 defa okundu.
Ekleme Tarihi :20.3.2015 09:08:45
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.