Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 KAYA,  AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI ÇALIK’LA GÖRÜŞTÜ

Elazığ TSO Meclis Başkanı A.Hamit Kaya, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık ile bir görüşme yaparak, TRB1 Bölgesi içerisinde yer alan Elazığ, Malatya, Bingöl ve Tunceli için özel destek talebinde bulundu…

Kaya: Bölgenin En Önemli Sorunu Ekonomik Kalkınma…

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık’ı Malatya’daki ofisinde ziyaret eden Elazığ TSO Meclis Başkanı A.Hamit Kaya, bölge illeri için destek talebinde bulundu. Kaya ziyarette yaptığı konuşmada, “Sayın Milletvekilim sizler aynı zamanda hükümeti oluşturan partinin genel başkan yardımcısı sıfatı ile önemli bir görev üstlenmiş bulunmaktasınız. Sizlerin parti ve hükümet içindeki etkinliğinizi biliyoruz. Bu nedenle TRB1 illerini oluşturan Elazığ, Malatya, Bingöl ve Tunceli illeri için pozitif bir ayrımcılık yapmanızı ve destek sağlamanızı talep ediyoruz. Biz bölge iş adamları olarak öncelikle Fırat Kalkınma Ajansı desteklerinin son derece yetersiz olduğunu ve iş dünyasının taleplerini karşılamaktan çok uzat olduğunu görüyoruz. 2015 yılı için ayrılan toplam ödenek miktarı 4 il için 10 milyon TL’dir. Bu bütçe bölge ihtiyaçlarının karşılanmasında çok yetersiz kalmaktadır. Başka bölgelere baktığımızda bu miktarın çok daha fazla olduğunu görmekteyiz. Yine Ülkemizin belirlenen Cazibe Merkezleri arasında yer alan Elazığ bugüne kadar Cazibe Merkezlerine ayrılan hiçbir ödenekten istifade edemedi. Yeni dönem için bu konuda da sizlerin desteklerini talep etmekteyiz. Bizlere zaman ayırarak ilgi gösterdiğiniz için teşekkür ediyorum” dedi.

Çalık: Duyarlılığınız İçin Teşekkür Ediyorum…

Elazığ TSO Meclis Başkanı Kaya’nın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti ifade eden Çalık, “Sayın Başkanım iş dünyası olarak bölgesel bakış açınız ve talebiniz için teşekkür ediyorum. Bizler de sizin gibi düşünüyoruz aslında. Yani Elazığ, Malatya, Bingöl ve Tunceli illerimiz aynı hinterlanda ter bir il gibi değerlendiriyoruz. Bu anlamda bu dört ilin sorun ve ihtiyaçlarına çözüm üretmek ve müşterek projelerden istifade ettirmek tüm bölgenin menfaatine olacaktır. Taleplerinizin bölgemiz için son derece isabetli ve yararlı sonuçlar doğuracaktır. Bu konularla ilgilenerek gerekli bilgileri aldıktan sonra sizlerle en kısa sürede daha geniş katılımlı bir istişare toplantısı yapmak isterim. İlginiz için teşekkür ediyor, tüm Elazığ halkına saygılarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.

 

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 1380 defa okundu.
Ekleme Tarihi :16.3.2015 10:56:32
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.