Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 ELAZIĞ VE HARPUT İSMİ GÜNDEME BÖYLE GELMEMELİDİR…

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı Elazığ Harput Bakım Sosyal ve Rehabilitasyon Merkezinde yaşandığı iddia edilen ve Elazığ Valiliği tarafından adli ve idari soruşturma açıldığı belirtilen cinsel istismar ve taciz olayıyla ilgili bir açıklama yapan Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, kendilerini yürekten yaralayan bu olayı şiddet ve nefretle kınadıklarını ve faillerinin en ağır ceza ile yargılanmalarını beklediklerini ifade etti.

FAİLLERİN EN AĞIR CEZAYLA YARGILANMASINI BEKLİYORUZ

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Alan açıklamasında; “Kimsesiz ve bakıma muhtaç çocuklara hizmet veren Harput Bakım Sosyal ve Rehabilitasyon Merkezindeki medya kuruluşlarına yansıyan çirkin haber camiamızı ve tüm Elazığ halkını yürekten yaralamıştır.

Bünyesinde onlarca gönül insanını barındıran, manevi havası ile gönülleri ferahlatan, duasız ve abdestsiz gezmekten imtina ettiğimiz evliya ve enbiya yatağı Harput’ta, böylesine menfur bir olayın cereyan etmiş olması ve Harput isminin ülke gündemine böylesine alçakça ve insanlık dışı bir olayla gelmiş olmasından büyük bir üzüntü duymaktayız.

Devletin şefkatine ve bizlere emanet edilen bu yavruların maruz kaldıkları olayın kabul edilir bir yanı yoktur. Vicdan ve merhamet sahibi her insanın büyük üzüntü ve öfke duyduğu bu haber yüreklerimizde derin bir yara açmıştır. Dinimizin ve kültürümüzün müsamaha göstermediği bu olaya karışanların, ihmali olanların ve küçük dahi olsa kusuru bulunanların Caza Kanununa göre en ağır bir şekilde cezalandırmalarını bekliyoruz. İnsanlıktan nasibini almamış bu alçaklara en büyük cezanın Elazığ halkı ve yüce milletimizin bedduaları olduğunun da bilincindeyiz. Bu düşüncelerle; Ülkemizin hiçbir köşesinden bu ve buna benzer olayların bir daha yaşanmaması dileklerimle, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası camiası olarak bu menfur olayı şiddet ve nefretle kınadığımızı bir kez daha tüm halkımızla paylaşır, saygılar sunarım” dedi.

 

 

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 1261 defa okundu.
Ekleme Tarihi :14.3.2015 11:40:37
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.