Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 

VALİ KOÇAK, ELAZIĞ TSO’YA VEDA ZİYARETİNDE BULUNDU

Son Valiler kararnamesi ile Mardin iline atanan Elazığ Valisi Ömer Faruk Koçak, veda ziyaretleri kapsamında Elazığ TSO’yu ziyaret ederek, Meclis Başkanı A.Hamit Kaya ve Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan’la birlikte Meclis Üyeleriyle bir araya geldi.

KAYA: Kalkınma Kurultayını Elazığ Sahiplenmiştir…

Elazığ TSO Meclis Salonunda Vali Koçak ile bir araya gelen Elazığ TSO Meclis Üyelerinin katıldığı toplantının açılışını yapan Elazığ TSO Meclis Başkanı A.Hamit Kaya, “Öncelikle bugün sizlerle Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası çatısı altında, Odamız Meclis ve Yönetim Kurulu Üyeleriyle bir araya gelmiş olmanın mutluluğunu yaşamaktayız. Üzüntümüz ise, Odamızda yeni bir dönem başlamış olmasına rağmen, Elazığ için önemli projeleri ve hedefleri olan zatıalinizle bu dönmede birlikte olamamaktır.

Yaklaşık 1.5 yıldan beri ilimizde hizmet vermektesiniz. Bu kısa zaman dilimine rağmen, Elazığ Kalkınma Kurultayı gibi çok önemli bir projenin yürütülmesinde gece gündüz demenden çok önemli bir mesai harcadınız. Bu çalışma Elazığ’ın 2023 hatta 2040 hedeflerine ulaşmasında çok önemli bir dönüm noktası ve yeni bir ufuk açmıştır. Çok sayıda kurum ve uzmanın yer aldığı bu çalışmanın sürdürülebilir olması noktasında ilimize atanan yeni Valimizle konuyu bizlerde istişare edeceğiz. Ancak, zatıalinizin konunun önemi hususunda yeni Valimizi  bilgilendirmesi çok daha anlamlı olacaktır.

Bu düşüncelerle, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası camiası adına yeni görev yeriniz olan Mardin ilimizde de başarılı çalışmalarınızın devamını temenni ediyor, hizmetleriniz için Elazığ halkı olarak teşekkürlerimizi sunuyoruz”

ALAN: Tüm Kurum ve Kuruluşlarımızla Elazığ’a Hizmet Vermek İstiyoruz…

Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan’da  yaptığı konuşmasında, “17 Şubat 2015 tarihi itibarı ile Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası’nda 11 kişiden oluşan Yönetim Kurulu Üyelerimizin oyları ile Odamızın Yönetim Kurlu Başkanlığına seçilmiş bulunmaktayım. Odamızda başlayan bu yeni dönem içerisinde tek hedefimiz ilimizdeki tüm kurum ve kuruluşlar ile mülki ve idari yöneticilerimizle el ele vererek ilimize ve üyelerimize hizmet vermektir.  Yönetim Kurulu Üyesi olarak sizlerle Kalkınma Kurultayı vesilesiyle bu çalışmanın içerisinde yer aldık. Oda Başkanı olarak kurultayın amacına ulaşması noktasında çok daha aktif ve istekli olarak sizlerle birlikte çalışmak nasip olmadı. İnşallah yeni Valimizle Elazığ için güzel çalışmaların içerisinde olacağız. Ben bu vesileyle, Odamızı ziyaretiniz ve bizlerle birlikte olmanız nedeniyle teşekkürlerimi sunuyor, yeni görev yeriniz olan Mardin ilimizde de başarılı çalışmalarınızın devamını Yüce Allah’tan niyaz eder, saygılar sunarım.”dedi.

KOÇAK: Elazığ Gelecekte Bugünkünden Daha İyi Bir Yerde Olacaktır…

Kaya ve Alan’ın konuşmalarının ardından bir değerlendirmede bulunan Vali Koçak; “Elazığ’da bulunduğum süre içerisinde bu şehre nasıl katkı sağlayabiliriz, sosyo ekonomik ve kültürel yönden nasıl kalkındırabiliriz konularında bu çatı altında bir çok kez siz değerli iş adamlarımızla bir araya geldik. Dolayısı ile bugün yabancılık çekmediğim bir mekandayım. Biz hep şunu ifade ettik. Devletin yaptığı ile özel sektörün yaptığı hiçbir zaman bir olmuyor. Özel sektörün yaptığı daha kalıcı ve sahiplenilerek geliştiriliyor. Bu nedenle sizlerin Elazığ için yaptığı her yatırım her girişim çok büyük önem arz ediyor. Oda da yapılan seçimlerin ben bu anlamda Elazığ’ın geleceği açısından hayırlara vesile olmasını diliyorum. Elbette mahkeme kadıya mülk değil. Biz ve makamlar geçicidir. Önemli olan bulunduğumuz görev süresi içerisinde topluma verdiklerimizdir. Çok önemli avantajları ve fırsatları olan Elazığ’ın ben geleceğini bugünden çok daha iyi görüyorum. İnşallah bunu siz değerli işadamlarımızın öncülüğünde daha yaşanabilir ve daha müreffeh bir Elazığ için bu şehir başarır diye düşünüyorum. Bu vesile ile, bulunduğum süre içerisinde hiçbir zaman yabancılık çekmediğim ve her zaman kendimi evimde hissettiğim ve çok önemli dostluklar kurduğum Elazığ’dan ayrılmanın hüznünü yaşıyorum. Ancak, bizleri bu görevlere layık gören devletimizin takdiri ne ise biz buna büyük bir saygı duyarız. Bu anlamda ben Elazığ TSO üyeleri şahsında, tüm Elazığlılara en derin saygılarımı sunarım” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Vali Koçak’a Kaya ve Alan tarafından hizmetleri anısına bir plaket verildi.

 

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 1472 defa okundu.
Ekleme Tarihi :3.3.2015 15:50:14
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.