Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 KAYA: ELAZIĞ TSO’DA KOALİSYON DÖNEMİ SONA ERDİ

27 Şubat 2015 tarihinde  Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanlık seçiminin ardından Elazığ  TSO’da oluşan yeni yönetim ile bir basın toplantısı düzenleyen Meclis Başkanı A.Hamit Kaya ve yeni Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, Elazığ TSO’da koalisyon döneminin sona erdiğini ve yeni bir dönemin başladığını ifade ettiler.

Alan: Elazığ ve Üyelerimize Hizmet Etmenin Gayretinde Olacağız…

Elazığ TSO Meclis ve Yönetim Kurulu Üyelerinin de katıldığı basın toplantısında ilk sözü alan yeni Başkan İdris Alan, seçime katılan tüm yönetim kurulu üyelerine teşekkür etti. Alan konuşmasında; “27 Şubat 2015 tarihinde Odamız Yönetim Kurulu Üyelerinin katılımı ile yapılan Yönetim Kurulu Başkanlık seçimi sonrasında Yönetim Kurulu arkadaşlarımızın teveccühü ile Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanlığına seçilmiş bulunmaktayım.

Öncelikle şunu ifade etmek istiyorum. Odamız da bir bayrak ve hizmet yarışı olmuştur. Seçimin bize göre kazananı Elazığ ve Üyelerimizdir. Bu vesile ile, tüm yönetim kurulu üyelerimize göstermiş oldukları ilgi nedeniyle teşekkürlerimi sunuyorum.

Çok Değerli Medya Mensupları ve Değerli Arkadaşlar,

1920’de kurulan ve Ülkemizin en köklü Odalarının başında gelen Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası, toplumda her zaman saygın bir kurum olarak ilgi görmüş ve kanaat önderliği yapmıştır. Bu süre zarfı içerisinde Odamızda başta Yönetim Kurulu olmak üzere her kademede hizmet etmiş olanları burada saygıyla anıyorum. Kuşkusuz her yönetimin tek amacı üyelerimize ve ilimize katkı sağlamaktır. Bizim de, Meclisimiz, Yönetim Kurulumuz, diğer tüm organlarımız ve çalışanlarımızla tek ve önceliğimiz Üyelerimize ve halkımıza hizmettir.

Çatısı altında olmaktan çok büyük bir onur duyduğum Elazığ Ticaret ve Sanayi Odasında Yüce Allah’ın takdiri ile hizmetlerin en adilini ve güzelini hep birlikte sunmaya gayret edeceğiz.

Bu düşüncelerle;

Meclis Başkanım şahsında tüm Meclis ve Yönetim Kurulu Üyelerine ve bizleri ekranları başlarında izleyen tüm üyelerimize ve halkımıza yeni dönemin hayırlı olmasını diler, en derin saygılarımı sunarım”dedi.

KAYA: Mayıs 2013 Tarihinde Vermiş Olduğumuz Tüm Sözlerin Arkasındayız…

Elazığ TSO Meclis Başkanı A.Hamit Kaya’da açıklamasında Elazığ TSO’da koalisyon döneminin sona erdiğini ve bu yeni dönemde hiçbir mazeretin arkasına sığınmadan tüm kurum ve kuruluşlarla işbirliği içerisinde Elazığ’a hizmet edeceklerini söyledi.

Kaya yaptığı konuşmada, “Bildiğiniz gibi mayıs 2013 tarihinde Elazığ Ticaret ve Sanayi odası seçimleri yapılmış çok kıymetli delegelerimizin teveccühüyle 14 gruptan 7  tanesini Sayın Ali Şekerdağ, 6 tanesini Biz, 1 grubu da diğer rakip adayımız almıştı.

Seçimlerin hemen akabinde bir çok problemi bulunan ilimizde vakit kaybetmeden işimize bakıp projelerimizi gerçekleştirmek için oluşturduğumuz ortak bir konsensüsle tabiri caizse Elazığ TSO’da bir koalisyon yönetimi kurduk ve Elazığ TSO Meclis Başkanı olarak meclise başkanlık yaptım.

Göreve geldiğimiz günden bu yana şehrin farklı dinamiklerini Meclis salonumuzda çok değerli Yönetim kurulu üyelerimiz ile bir araya gelerek şehrin sorunları ve sıkıntılarını masaya yatırdık, fikir teatilerinde bulunarak sorunlara çözüm aramaya başladık.

Bütün bunları buradan tekrar anlatarak değerli vaktinizi almak istemiyorum.

Onun için an itibariyle mevcut durumumuzla alakalı Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası’nın çok değerli üyelerini, delegelerini ve kamuoyunu bilgilendirmek amacı ile bu toplantıyı yapma gereği duyduk.

Hepinizin bildiği gibi Başkanımız Sayın Ali Şekerdağ’ın 7 Haziran  seçimlerinde 25.dönem Milletvekili olmak için Elazığ TSO Başkanlığı’ndan istifa etmesiyle Elazığ TSO’da yeni bir dönem başlamıştır.

Sayın Başkanın istifası ile boşalan Başkanlık koltuğuna yasalar gereği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılarından en yaşlı üyenin geçici olarak vekalet etmesi gerektiğinden, değerli  büyüğümüz sayın Halis DAĞOĞLU bu süreci bugüne kadar vekaleten başarıyla yönetmiştir. Kendilerine sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Malumunuz olduğu üzere Elazığ TSO gibi bir kurumun vekaleten yürütülmesi süreç gereği kanuni bir zorunluluk olduğu gibi yeni başkanın seçilmesi de yasaların elverdiği ölçüdedir.

Onun için Elazığ TSO Meclis Başkanı olarak kendi grubumuz adına bir teklif sunduk ve her iki gruptan da birilerinin aday olmasını ve yeni başkanı Meclisin seçmesini teklif ettik.

Ancak karşı gruptan arkadaşlarımızın sayısal olarak bizim gruptan fazla olmalarından dolayı kendilerinin yeni bir teklif sunarak ‘’Yönetimden bir başkan seçelim’’ demesi üzerine itiraz etmeyip tekliflerini kabul ettik.

Demokratik teamüller gereği bir arkadaşımızın kendi gruplarından aday olurken, bizlerde bir arkadaşımızı kendi grubumuzdan aday olarak gösterdik.

Böylelikle kendi bünyemizde yaptığımız seçim neticesinde üyelerimizin özgür iradeleri ile Elazığ Ticaret ve Sanayi Odasının yeni dönem Başkanı belirlendi.

Bugün itibari ile takdir edersiniz ki Elazığ Ticaret ve Sanayi Odasında yeni bir dönem başlamıştır.

Başlayan bu dönemde birlikte Odamızda hem koalisyon devrine son verilmiştir, hem de yönetimde iki başlılık ortadan kalkmıştır.

Şu an itibari ile Meclis Başkanı olarak başta ben olmak üzere, hiçbir arkadaşımızın Elazığ’a hizmet vermek, gelişen dünya şartlarına göre şehrimizin iş ve sanayi dünyasını bir adım daha ileriye taşımak için hiçbir mazeretin arkasına sığınma gibi bir lüksümüzün olmayacağını açık ve net bir ifade ile buradan belirtmek istiyorum.

Mayıs 2013 tarihinde yapılan Elazığ TSO seçimlerinde seçim çalışmalarımız kapsamında üyelerimize ne söz verdiysek o sözlerimizin arkasında olduğumuzu ve şu andan itibaren bütün ekibimizle birlikte 24 saat esasına dayanarak çalışıp projelerimizi gerçekleştirmek için bütün enerjimizi odamıza harcayacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.

Bundan böyle Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası yönetimi olarak halkımızın karşısına projelerimiz ve yaptıklarımızla çıkacak, Elazığ’da özlediğimiz şu tablo gereği, Elazığ TSO Üniversite işbirliğini, Elazığ TSO Valilik İşbirliğini tesis edecek şehrin dinamiklerini harekete geçirmek için diğer sivil toplum örgütleriyle de birlikte toplumun tüm katmanlarıyla ortak akılda bir araya gelerek şehrimize katma değer sunacağız.  

Kuracağımız komisyonlar ve bünyemizde oluşturacağımız kurullarla başta çok kıymetli ElazığTSO üyelerimiz olmak üzere şehrimizin her türlü sorunlarını çözüm odaklı gündemimize alacak ve bu sorunları en ivedi bir şekilde çözüme kavuşturacağız inşallah.Kısacası Mayıs 2013’den önce şehrimiz, Odamız ve üyelerimiz için ne taahhüt ettikse şu andan itibaren hiçbir vakit kaybetmeden onları hayata geçirmek için var gücümüz ile çalışacağımızı, zaman mefhumu olmaksızın bütün arkadaşımızla birlikte seferber olup, odamızı hak ettiği yere taşıyacağımızı siz değerli basın mensupları ve Elazığ Kamuoyu huzurunda bir kez daha taahhüt ediyor, yeni dönemin ve yeni Elazığ TSO Başkanımızın başta odamız olmak üzere şehrimize ve şehrimizin iş dünyasına hayırlara vesile olmasını diliyor, saygılar sunuyorum”dedi.

Dağoğlu’na Plaket…

10 Şubat 2015 tarihinde 27 Şubat 2015 tarihine kadar Elazığ TSO Başkanlığını en yaşlı üye sıfatıyla sürdüren Yönetim Kurulu Başkan Vekili Halis Dağoğlu’na hizmetleri anısına Meclis Başkanı Kaya ve Yönetim Kurulu Başkanı Alan bir plaket vererek teşekkür ettiler.

 

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 1547 defa okundu.
Ekleme Tarihi :28.2.2015 15:00:23
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.