Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 ELAZIĞ KADIN GİRİŞİMCİLER KURULU BÖLGE BAŞKANLIĞI VE ÜST KURUL DELEGELİĞİNE SEÇİLDİ

Nurhan Tekocak, D.Anadolu Bölgesi Kadın Girişimciler Kurulu Başkanlığı ve TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Üst Kurul Delegeliğine seçildi...

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) bünyesinde faaliyetlerini sürdürmekte olan, Kadın Girişimciler ve Genç Girişimciler Kurulu seçimleri ve genel değerlendirme toplantıları 24 Şubat 2015 tarihinde TOBB ikiz kulelerde çok geniş bir katılımla gerçekleştirildi. Elazığ TSO bünyesinde faaliyetlerini sürdürmekte olan Elazığ Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Nurhan Tekocak yapılan seçimlerle D.Anadolu Bölgesi’nden seçimlere katılan 14 ilin yarıştığı seçimlerde Bölge Başkanlığına ve ardından yapılan seçimlerle TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Üst Kurul Delegeliğine seçildi.

Ünlü isim ve şirket temsilcileri TOBB kurullarında görev aldı…

TOBB Kadın Girişimciler Kurulu’nun yeni başkanı Evrim Aras olurken, TOBB Genç Girişimciler Kurulu Başkanlığına ise Ali Sabancı yeniden seçildi. TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu basın toplantısında yaptığı konuşmada, kamu ihalelerinde kadın girişimciler için fiyat avantajı istedi.​

TOBB Kadın Girişimciler Kurulu ile TOBB Genç Girişimciler Kurulu seçimleri tamamlandı. Aras Kargo Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Evrim Aras, Kadın Girişimciler Kurulu’nun yeni başkanı olurken, Pegasus Havayolları Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı Genç Girişimciler Kurulu Başkanlığına yeniden seçildi. TOBB Kadın ve Genç Girişimciler Kurullarına seçilenler TOBB İkiz Kulelerde düzenlenen lansman toplantısında basınla buluştu.

Kadın ve Genç Girişimci Sayısını Artırmalıyız…

Toplantının açılışında konuşan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Ali Sabancı ve Evrim Aras’ı tebrik ederek rol model olarak birçok insana yol açacaklarına inandığını belirtti. Her yıl 900 bin gencin istihdam piyasasına dâhil olduğunu ve bu gençlere iş bulabilmenin tek yolunun girişimci sayısını artırmaktan geçtiğini ifade eden Hisarcıklıoğlu her yıl en az 90 bin yeni girişimci çıkarmak zorunda olduklarını söyledi. Girişimcilik konusunda Japonya örneğini veren Hisarcıklıoğlu, “Japonya’nın seviyesine çıkabilmek için ilave 2 milyon girişimci çıkarmamız gerekiyor” diye konuştu.

Kadın ve genç girişimciler konusunda artık gölün maya tuttuğunu söyleyen Hisarcıklıoğlu, 1.000 civarında kadın ve genç girişimci ile çıkılan yolda bugün 6 bin 405 kadın girişimci ve 8 bin 341 genç girişimci ile devasa bir yapıya ulaşıldığını anlattı. 2 oda ve borsanın yönetim kurulu başkanlığına, 4 oda ve borsanın da Meclis Başkanlığına kadınların seçildiğine işaret eden Hisarcıklıoğlu, “Oda ve Borsa meclislerinde yer alan kadınlarımızın sayısı % 33 oranında arttı” dedi.

 

 

Elazığ’ı ve Bölgeyi Temsil  Edeceğiz…

Elazığ Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Nurhan Tekocak, son derece çekişmeli ve her ilin yoğun bir ilgi gösterdiği seçimleri değerlendirerek, “Bölgemizde yer alan 14 il geniş katılımla seçimlere katılarak yaptığı ve yapacağı çalışmaları anlatarak başkanlık talebinde bulunmuşlardır. Elazığ TSO’nun yoğun destek ve imkanları ile Elazığ Kadın Girişimciler Kurulu olarak ilimizde 2 yıl boyunca uyguladığımız  ‘Huzur Akademisi  Projesi’ tüm katılımcıların çok yoğun bir ilgisini çekti. Konuşmamın ardından Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Ali Sabancı yanıma gelerek, projeden çok etkilendiğini ve ben konuşurken çok büyük bir heyecan duyduğunu ifade etti. Yapılan seçimlerin ardan önce D.Anadolu Bölgesi Başkanlığına daha sonra ise TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Üst Kurul Delegeline seçilmiş bulunmaktayız. Bu Elazığ adına sevindirici ve  Elazığ isminin bu zirveye taşınması noktasında bizlere son derece mutlu eden bir gelişme olmuştur. Elazığ heyeti olarak TOBB Başkanı ve tüm katılımcılarla birlikte Sayın Kalkınma Bakanımız Cevdet Yılmaz’dan büyük ilgi görmüştür. Bundan sonraki süreçte Elazığ ve Bölgemizi en iyi şekilde temsil etmenin gayretinde olacağız” dedi.

 

Kaya ve Dağoğlu, Tekocak’ı kutladı

Elazığ Kadın Girişimciler Kurulu’nun elde etmiş olduğu başarının Elazığ adına sevindirici olduğunu belirten Elazığ TSO Meclis Başkanı A.Hamit Kaya ve Yönetim Kurulu Başkan Vekili  Halis Dağoğlu, Nurah Tekocak ve Kadın Girişimciler Kurul üyelerini kutlayarak, Elazığ TSO olarak bundan sonraki süreçte başta bayanlar olmak üzere tüm halkımıza çok daha etkili hizmet verilmesi için ellerinden gelen gayreti göstermeye devam edeceklerini ifade ettiler.

 

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 1288 defa okundu.
Ekleme Tarihi :25.2.2015 14:27:18
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.