Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 BİRİKİMLERİMLE ELAZIĞ’A HİZMET ETMEK İSTİYORUM 

Çok Değerli Medya Mensupları ve Elazığ Kamuoyu; 

07 Haziran 2015 tarihinde yapılacak olan 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde Elazığ’dan AK Parti Milletvekili aday adayı olmak üzere; Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı, Yönetim Kurulu Üyeliği, TOBB Ticaret ve Sanayi Odaları Konsey Üyeliğinden, DEİK, İKV ve TSE Üst Kurul Delegelik görevlerimden 10 Şubat 2015 tarihi itibarı ile istifa etmiş bulunuyorum.

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası’nda 6 dönem Meclis Üyeliği, Yönetim Kurulu Üyeliği, Yönetim Kurulu Muhasip Üyeliği, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı ve 2009 yılından itibaren ise Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmış bulunmaktayım.

Oda Kanunumuz gereğince milletvekilliği aday adaylığı sürecine katılmak isteyen seçilmiş yöneticilerin istifa etmesi zorunluluğu bulunduğundan, hizmet dönemimizin tamamlanmasına yaklaşık iki yıl daha kalmasına rağmen bugün istifa etmiş bulunmaktayım.

Elazığ TSO’da 22 yıllık hizmet dönemimiz içerisinde tüm üyelerimizle birlikte ilimizin kalkınma ve gelişmesi, işsizliğin önlenmesi, şehrimizin sosyo-külterel ve ekonomik yönden bölgesinde lider il olması noktasında önemli girişimler, faaliyetler ve organizasyonlar gerçekleştirdik. Özellikle 2002 sonrasında ülkemizde AK Parti ile başlayan yeni dönem ve değişen dünya ekonomisine ilimizin ayak uydurması ve bu değişimin gerisinde kalınmaması noktasında eksik gördüğümüz tüm hususları açık yüreklilikle dile getirdik. Ülkemiz son 10 yılda AB ülkelerini bile kıskandıracak bir değişim ve gelişim göstermiş ve süreç bütün hızıyla devam etmektedir.

Bu nedenle, talep makamı olan Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası’ndaki ve iş dünyasındaki tüm birikimlerimle ilimizin ve halkımızın temsilcisi olarak, daha yararlı olacağına inandığım icra makamı olan siyaset mekanizmasında hizmet vermek için, Ak Parti Milletvekilliği için aday adaylığımı bugün açıklıyorum.

Bu süreçte, bizleri yalnız bırakmayan tüm Elazığ TSO camiasına, iş dünyasına, medya kuruluşlarımıza, sivil toplum örgütlerimize, spor camiasına, kültür ve sanat camiasına ve toplumumuzu oluşturan tüm kesimlere en kalbi şükranlarımı arz ederim.

13 Şubat 2015 Cuma günü Saat: 13.30’da AK Parti İl Başkanlığına yapacağım resmi müracaatıma medya mensubu arkadaşlarımızın katılımını bekler, saygılar sunarım.

 

Ali ŞEKERDAĞ

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı

 

 

Ali Şekerdağ Kimdir?

1961 yılında Elazığ’ın Palu ilçesinde dünyaya geldi. İlk ve Orta öğrenimini Elazığ’da tamamladı. Yüksek öğrenimini yurtdışında sürdürmek üzere ülke dışına çıktı, fakat, ailevi nedenlerden dolayı Elazığ’a geri dönmek zorunda kaldı. 1981 yılında aktif ticarete başladı. Hayvancılık, Sanayi (Un İmalatı), Mobilya Bölge Bayilikleri ve İnşaat Sektörlerinde iştigal etti.

1991 yılında kendi grubundan Elazığ TSO Meclis Üyeliğine seçildi. 6 dönem Elazığ TSO Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkan Vekilliği görevlerinde bulundu. Bu dönemde çeşitli kooperatif ve şirketlerde yönetim kurulu başkanlığı yaptı.

2009 yılında Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkan adayı olarak girdiği seçimlerde Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanlığına seçildi. 2010 yılında TOBB Ticaret ve Sanayi Odaları Konsey Üyeliği, TSE Üst Kurul Üyeliği, DEİK ve İKV Üyeliğine seçildi. Bu görevleri halen devam etmektedir.

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinde, Oda tarihine damga vuracak büyük projelere imza attı. Elazığ’ı 2023’e taşıyacak vizyon projelerden biri olan Elazığ TSO Yeni Hizmet Binasını Elazığ’a kazandırdı.

Sosyal medyada 12 bin kullanıcının oyu ile 2 kez Yılın Oda Başkanı seçildi. Spor yapmayı, seyahat etmeyi, kitap okumayı, yardımlaşma ve paylaşmayı hayat tarzı olarak kabul eden Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Şekerdağ, evli ve dört çocuk babasıdır.

Bu haber 2763 defa okundu.
Ekleme Tarihi :9.2.2015 13:23:22
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.