Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
AKIN, ODA/BORSA AKADEMİK DANIŞMANI OLDU

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından 2014 yılında başlatılan proje ile 365 Oda/Borsa’nın akademik danışman ile çalışması kapsamında Elazığ TSO ile Elazığ Ticaret Borsası’nın yapmış olduğu değerlendirme ve görüşmeler sonrasında Fırat Teknokent Müdürü Prof.Dr. Erhan Akın Elazığ danışmanı olarak belirlendi.

Türkiye genelinden belirlenen Akademik Danışmanlarla TOBB merkezinde tanışma ve değerlendirme toplantısı yapan TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu bu kapsamda 3. Grup danışmanlarla bir araya geldi. Toplantıya Elazığ TSO ve Elazığ Ticaret Borsası Danışmanı Prof.Dr. Erhan Akın’da katıldı.

HİSARCIKLIOĞLU: DANIŞMANLARA ÖNEMLİ GÖREVLER DÜŞÜYOR

81 İle Akademik Danışman Projesi Bilgilendirme Toplantısı’nda konuşan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, dünyanın çok hızlı değiştiğini, bu değişime Türk özel sektörünü hazırlamak gerektiğini söyledi.​

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu burada yaptığı konuşmada projenin hem oda ve borsaların gelişimi hem de görev alacak akademisyenlerin kariyerleri için önemli katkılar sağlayacağını ifade etti.

Hisarcıklıoğlu, oda ve borsaların gelişmesi halinde şehrin kazanacağını ve sonuçta kazananın Türkiye olacağını söyledi.

Refahın artması için özel sektörün gelişmesinin önemine değinen TOBB Başkanı, özel sektör doğru adımları atarsa refah ve huzur gelir. Güzel bir söz var. ‘Amaçsız bir insan dümensiz bir gemiye benzer’. İşte oda ve borsalar, özel sektörün dümenidir. 1,5 milyon üyenin, 81 ilin ve tüm sektörlerin hak ve menfaatlerini korumak bizim sorumluluğumuz. Tek bir ili, tek bir sektörü veya belli bir kesimi temsil etmiyoruz. Her dilden, her ırktan, her dinden, her mezhepten, her görüşten üyemiz var. Bizi başkalarından ayıran ve güçlü kılan da bu. Birliğin gücü. Ortak bir amaç için bir aradayız. Tek amacımız Türkiye’nin zenginleşmesi” dedi.

ŞEKERDAĞ: SAYIN AKIN İLİMİZE KATKI SAĞLAYACAKTIR

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ, Akın’ın Elazığ TSO ve Elazığ Ticaret Borsası Akademik Danışman olarak belirlenmesi hususunda yaptığı değerlendirmede, “Sayın Akın ile 2009 yılında Fırat Teknokentin kurulması ile birlikte zaten müşterek olarak çalışmaktayız. Kendileri iş dünyasına yakın bir isim olarak çok sayıda müşterek projede birlikte çalıştığımız bir akademisyen. Elazığ ekonomi ve sanayisinin gelişmesine ve hem Borsamızın hem de Ticaret ve Sanayi Odamızın stratejik hedeflerine önemli katkılar sağlayacağına inanmaktayız. TOBB’de yapılan genel bilgilendirme toplantısı ile görevi fiilen başlamıştır. İlimize ve kendilerine hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 1534 defa okundu.
Ekleme Tarihi :2.2.2015 10:36:04
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.