Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 

FHGC Genel Kurulu Yapıldı

Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti (FHGC) olağan genel kurul toplantısı il bürokrasisi ve medya mensuplarının katılımı ile yapıldı. Genel Kurulda Başkan Mehmet Toplan güven tazeleyerek yeniden başkanlığa seçildi.

FHGC’nin olağanüstü genel kurul toplantısına; Valisi Ömer Faruk Koçak, Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, F.Ü Rektörü Kutbeddin Demirdağ, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ali Şekerdağ, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Nazif Bilginoğlu ve çok sayıda gazeteci katıldı.

KOÇAK "BASIN BİZİM AYNAMIZDIR"

Kongrede bir açıklama yapan Elazığ Valisi Ömer Faruk Koçak, gazeteciliğin insanı çok kötü yollara saptırabilecek, yanlış işler yaptırabilecek, çeşitli tehlikelerle dolu bir yolculuk olduğunu dile getirdi. Vali Koçak, “Bu yolculukta bunlara düşmeden halk ve kamu için yapılacak zor bir meslektir. Cemiyetin Elazığ’daki bu zamana kadar gösterdiği performansla bu yeri hak ettiğini düşünüyorum. Aranızda bulunmaktan mutluyum. Basın bizim aynamızdır. Toplumla bizim aramızdaki ara yüzdür. Bizim görmediklerimizi veya vatandaşın bize nezaketinden söylemediği hususları görüp, doğru şekilde bize ileten, doğrularını yanlışlarını görmemize sebep olan bir aynadır. Bu ayna ne kadar temiz ve berrak olursa, toplumla aramızda o kadar güzel olur. Elazığ’da basın hem köklü, hem güçlü. Görsel ve ulusal basında izlenebilecek kadar güzel program yapan arkadaşlarımız var. Hepsini tebrik ediyoruz. Elazığ’ın bununla gurur duyduğunu düşünüyorum. Yerel basın bir asır boyunca Elazığ’da hizmet ediyor. Bu önemli bir birikimdir. Basın yayın organlarımızın güçlenerek daha iyi ve kaliteli hizmet vermesini temenni ediyorum. Zor şartlarda hizmet ediyorlar” dedi.

 

ŞEKERDAĞ: “MEDYA KALKINMANIN OLMAZSA OLMAZIDIR”

Genel Kurul’da bir değerlendirmede bulunan Elazığ TSO Başkanı Ali Şekerdağ, “Kalkınma ve gelişmenin en önemli unsurlarından biri medyadır. Medyanın doğruları ve yanlışları yorumsuz ve cesur bir şekilde toplumla paylaşması ve etkili kamuoyu oluşturması tüm toplumun kaderini önemli ölçüde etkileyen bir faktör haline gelmektedir. Gelişmiş ülkelerde demokratik çok sesliliğin mihenk taşını medya oluşturmakta ve gelişmiş yerel medyası olmayan hiçbir bölgenin kalkınma hamlesini yapamadığı görülmektedir. Bu kadar önemli ve belirleyici bir unsur olan medyanın ilimizdeki köklü geçmişi ve bugünkü gelişimi umut vericidir. İlimizin geleceği açısından büyük önem taşıyan medya kurumlarına Elazığ TSO olarak, tüm medya mensuplarına eşit mesafede durarak maddi ve manevi desteklerimizi esirgemeden bugüne kadar hep yapmışızdır. Bu desteklerimiz bundan sonrada artarak devam edecektir. Ben bu vesile ile, kamu hizmeti gören tüm medya mensubu arkadaşlarımızı bu genel kurul vesilesiyle bir kez daha kutluyorum. Genel kurulun Cemiyete ve ilimiz medyasına hayırlı olmasını diler, yönetimde görev alan tüm arkadaşlarımızı kutlarım” dedi.

FHGC Yeni Yenetim Kurulu: Seçimlerde Mehmet Topal, İbrahim Menengiç, Erhan Dabak, Çeşminaz Öztürker, Mehtap Özer, Metin Çöteli ve Muammer Kökçü yeni yönetim kurulunu oluşturdu.

 

 

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 800 defa okundu.
Ekleme Tarihi :2.2.2015 10:34:34
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.