Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 19. EMITT FUARI BAŞLADI

Fuara Katılan Başkan Şekerdağ: Elazığ’ın turizm sektöründen hak ettiği payı alabilmesi için Kalkınma Kurultayı’nıda belirlenen eylem planlarını hayata geçirmesi gerekiyor…

·       22-25 Ocak tarihleri arasında İstanbul Tüyap Fuar Merkezi'nde ziyaretçilerini ağırlayacak olan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT) 71 ülke, 4 bin 500'ü aşkın kurum, kuruluş ve beldenin katılımlarıyla kapılarını açtı. Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ Elazığ standında ziyaretçileri ağırladı. 

22 Ocak 2015 tarihinde çok sayıda davetlinin katılımı ile açılan 19. EMITT Fuarı'nda Elazığ Valiliği öncülüğünde açılan Elazığ standında ziyaretçileri ağırlayan Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Polat Şaroğlu, katılımcılara Elazığ hakkında bilgiler vererek yatırım imkanlarını değerlendirdiler.

TANITIM NOKTASINDA ÖNEMLİ BİR ETKİNLİK

EMITT'in açılışının ardından Elazığ standında ziyaretçilerle görüşen Başkan Şekerdağ "EMITT her yıl bir önceki seneye göre daha çok katılımcıyla başarıya koşan bir fuar. 140 binden fazla ziyaretçinin geldiği en cazip turizm organizasyonlarından biri konumunda. Türkiye en çok talep edilen turizm destinasyonu haline geldi. Öncelikle tüm dinlere hitap ediyor. Dünya'da 200'den fazla noktaya direct uçuşla bağlanabilen bir ülkeyiz. Vizesiz seyahat edilen veya çok kolay vize alınabilen bir ülkeyiz. Önmeli bir ticaret merkeziyiz. Bugüne kadar kum, güneş ve deniz turizmi ile anılan Türkiye kısa bir sure sonra ticaret turizmi ile de gündeme gelecektir. İşte bu noktada Elazığ olarak bizlerinde yapması gereken çalışmalar var. 2014 yılında yapılan Elazığ 1. Kalkınma Kurultayı’nda Turizm 3 odak sektörden biri olarak çıktı. Bu sektörle alakalı olarak hazırlanan eylem planında 30 ayrı faaliyet söz konusu. Bizce en önemlisi de altyapının oluşturulması ve tanıtım konuları. Altyapı noktasında özellikle konaklama anlamında bu sorunun önemli ölçüde çözümleme doğru gittiğini görüyoruz. Yapılması gereken tur firmaları ve operatörlerinin güzergah programlarına Elazığ’ı dahil etmek. İşte bunun için en önemli konu tanıtım hususu. Elazığ’ın bir çok değeri olması karşın tanıtım noktasında çok gerilerde olduğumuzu görmekteyiz. Sadece yılda 4 gün süren Emıtt fuarına katılım ile bu sorunu çözmemiz mümkün değil. Burası bir vitrin ve tanıtım olarak çok önemli elbette buraya katılım her yıl artarak devam etmeli ancak bunun yanı sıra 12 aya yayılmış bir halde ilin tanıtım politikasını da oluşturmak gerekiyor. Bu noktada tüm kurumlar ve her kesimin üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmesi gerekiyor” şeklinde konuştu.

 

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 1289 defa okundu.
Ekleme Tarihi :22.1.2015 15:34:15
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.