Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 

TOBB Heyeti Cumhurbaşkanı İle Görüştü

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı ve beraberindeki heyet, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı ziyaret etti. TOBB Heyetinde Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ’da yer aldı.

CUMHURBAŞKANI TOBB HEYETİNİ AĞIRLADI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu başkanlığında 81 il, 160 ilçeden gelen toplam 365 Oda ve Borsa Başkanı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı makamında ziyaret etti.

Hisarcıklıoğlu basın mensuplarına ziyarete ilişkin yaptığı açıklamada “Hayırlı olsun ziyaretiyle beraber, Sayın Cumhurbaşkanımızla ekonomik meseleler hakkında istişarelerde bulunduk. Görüşlerimizi aktarabilme fırsatını bulduk. Sayın Cumhurbaşkanımızın yaklaşımından ev sahipliğinden dolayı kendisine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a bir de sürprizleri daha olduğunu kaydeden Hisarcıklıoğlu, “TOBB olarak her yıl muhakkak bir kültür eserini ülkemize kazandırmaya çalışıyoruz. Bu kapsamda Dede Korkut Hikayeleri’nin aslı Vatikan Kütüphaneleri’nde. Bu iki eserin, iki hikâyenin tıpkıbasımını gerçekleştirerek, günümüz Türkçesine sadeleştirerek Sayın Cumhurbaşkanımıza ilk basımını sunma fırsatımız oldu” ifadesini kullandı.

Hisarcıklıoğlu ekonomik konularla ilgili olarak ise, “Bir konu, ticaret odalarımızın özellikle önümüzdeki dönem hükümetimizin açıkladığı ‘ekonomik reform paketine’ sahip çıkılması idi. Diğer önemli konu, istihdamın üzerindeki maliyet yüklerinin kaldırılması noktasındaki taleplerdi. Önümüzdeki dönemde muhakkak turizmin itici güç olması vardı. Sanayi üretiminin teşvik edilmesi gibi daha önce de ifade ettiğimiz konular dile getirildi” dedi.

Ziyareti değerlendiren Başkan Şekerdağ’da iş dünyasının beklenti ve taleplerinin devletin zirvesine taşındığını belirterek, Türkiye’nin 2023 hedefleri doğrultusunda mutlak suretle ekonomiye hedeflenmesi gerektiğinin ziyarette altının çizildiğini kaydetti.

 

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 1398 defa okundu.
Ekleme Tarihi :19.1.2015 09:56:54
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.