Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
BAŞKAN ŞEKERDAĞ, HİSARCIKLIOĞLU İLE GÖRÜŞTÜ

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu ile TOBB Genel Merkezinde bir araya gelerek ilin acil çözüm bekleyen önemli konuları hakkında görüş alışverişinde bulundu.

Şekerdağ: Yararlı bir görüşme oldu…

Başkan Şekerdağ görüşmede, yılın ilk çeyreğinde toplanacak olan Yatırım Ortamını İyileştirme Koordinasyon Kurulu (YOİKK) 2015 dönemine ilişkin eylem planı toplantısında değerlendirilmek üzere Elazığ ve Bölgemizin önemli sorunlarına dikkat çekti. Şekerdağ Elazığ TSO tarafından hazırlanan ve 5 maddede özetlenen sorunlar ve çözüm önerileri raporunu Başkan Hisarcıklıoğlu’na takdim etti.

 Teşvik Yasası, Birokratik Engeller ve Eşgüdüm Yetersizliği, Bölgenin Güvenlik Sorunu, Kaynakların Ekonomiye Kazandırılması ve Bölgelerarası Eşitsizliklerin Azaltılması ana başlıklarını içeren rapor hakkında değerlendirmede bulunan Başkan Şekerdağ; “Sayın Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu beyin çok sıcak bir karşılaması ve uzun bir zaman ayırması ile ilimizin sorunları hakkında geniş konuşma fırsatı bulduk. Elazığ’ın sorunları aslında bölgemizin de sorunları. Bu nedenle taleplerimiz aslında tüm bölge illerini de yakından ilgilendirmektedir. Öncelikle güvenlik sorunun artık tam manası ile ve kararlılıkla bitirilmesi gerektiğine işaret ederek, teşvik düzenlemeleri ve başta bedelsiz arsalar olmak üzere illerin kalkınma ve gelişmesinde yaşamış oldukları eşgüdüm yetersizliklerine dikkat çektik. Tüm bunlarla birlikte ülkemizin son 10 yılda elde etmiş olduğu yüksek kalkınma trendine ilimizin uyum sağlayamadığını burada en büyük sorumluluğun temsilden kaynaklandığını ifade ettik. Başkanımız Sayın Hisarcıklıoğlu görüş ve önerilerimizin çok değerli olduğunu ve YOİKK değerlendirileceğini ifade etmişlerdir” dedi.

Hisarcılıoğlu: Elazığ TSO Ülkemizin En Başarılı Odalarından Biridir…

Görüşmede bir değerlendirmede bulunan TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu’da Elazığ TSO’nun bulunduğu bölgeye çok önemli katkılar sağladığını belirterek, “Sayın Başkanım öncelikle bu ziyaretinizden duyduğum memnuniyeti ifade ediyorum. Getirmiş olduğunuz dosya, ifade ettiğiniz gibi sadece Elazığ’ı değil bölgeyi de ilgilendiriyor. Zaten Elazığ TSO’nun misyonu da bunu gerektiriyor. Birliğimiz tarafında Türkiye genelinde uygulamış olduğumuz KUYAP projesinin 5 lokomotif ilinden biri Elazığ TSO. UMEM Projelerinde en başarılı illerimizden biri yine Elazığ olarak dikkat çekiyor. Oda Akreditasyon Sisteminde ülkemizdeki tüm odalar içerisinde ikinci 14 il arasında Elazığ’ı görüyoruz. İlin tüm sorunlarının ilgili makamlara taşınması noktasında yıl içerisinde tüm girişim ve gayretlerinizi yakından takip ediyoruz. 2014 Aralık ayında yapılan Akreditasyon denetiminden puanınızı artırarak çıktığınızı ve belgenizi 2017 yılını kadar koruduğunuzu görüyorum. Bu nedenle tüm yönetim organlarınızı ve çalışanlarınızı kutluyorum. 2015 yılı ifade ettiğiniz gibi ülkemiz ve iller açısından önemli bir yıl olacak. Umut ediyorum ki, öncelikli olarak ülke gündemi ekonomiye odaklanır ve suni gündemler ile bu yılı kayıp olarak geçirmeyiz. Ben bu düşüncelerle ziyaretiniz için teşekkür eder, tüm Elazığ halkına en kalbi sevgi ve selamlarımı sunarım” dedi.

 

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 1195 defa okundu.
Ekleme Tarihi :16.1.2015 10:19:43
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.