Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 KUYAP heyetinden Yalova ziyareti

Türkiye’de belirlenen 5 merkez (Elazığ, Sivas, Erzurum, Gaziantep, Samsun) ve toplamda 15 ilde, işletmelerin çalışan ve işverenlerinin, insan kaynaklarına yatırım yoluyla küresel ekonomideki değişimlere uyum yeteneklerinin arttırılmasını hedefleyen KUYAP Projesi (KUYAP) kapsamında, Elazığ TSO tarafından hizmet sağlanan Diyarbakır ve Batman illerinden yaklaşık 20 KOBİ temsilciyle Yalova’ya teknik gezi düzenlendi.

Bu bağlamda Doğu Marmara Abigem ev sahipliğinde, Elazığ Eğitim ve Koordinasyon Merkezi faaliyetleri kapsamında Diyarbakır ve Batman illerinden gelen işveren ve çalışanlardan oluşan yaklaşık 20 kişilik heyet,  Abigem Doğu Marmara özel projeler yöneticisi Yelda Koparan, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Halkla İlişkiler ve Proje Sorumlu Etem Yalın, Kuyap proje koordinatörleri Emine Yüksek Simdivar ve Bugra Barlas gerçekleştirdikleri iş ziyaretleri kapsamında Yalova ilinin önemli firmalarından Üçler Makina, Okaytaş ve Plastiko firmalarını ziyaret ettiler.

Yalova Ticaret ve Sanayi Odası’nı da ziyaret eden heyet, yapılan sunumların ardından Yönetim Kurulu Başkanı Tahsin Becan, Meclis Başkanı Cemil Demiryürek ve yönetim kurulu üyeleri ile sohbet toplantısı gerçekleştirdiler.

Ziyaretler kapsamında KUYAP hakkında bilgilendirme yapılırken, karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu. Elazığ TSO Temsilcisi Etem Yalın, Elazığ hakkında özet bilgiler vererek, yatırım imkanları ve ilin avantajları ile Elazığ TSO faaliyetleri hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

KUYAP’IN AMACI;

TOBB tarafından yürütülen KUYAP Projesi, uygulandığı illerde (Elazığ, Malatya, Diyarbakır, Şanlıurfa, Trabzon, Kayseri, Van, Kastamonu, Sivas, Samsun, Gaziantep, Kars, Erzurum, Kahramanmaraş ve Batman), işletmeleri küresel iş ortamına hazırlamayı amaçlıyor. Bu kapsamda, hem işveren ve çalışanlara genel ve mesleki alanlarda eğitimler verilecek, hem de Ticaret ve/veya Sanayi Odaları’nın eğitim alanında kurumsallaşmaları ve birer eğitim üssü haline gelmeleri yönünde önemli bir adım atılmış olacak.

Projenin sözleşme makamı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı (ÇSGB) – Avrupa Birliği Koordinasyon Dairesi Başkanlığı – İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Program Otoritesi (İKG-PRO)’dir. Projenin uygulanmasında teknik destek PLANET (Yunanistan), IDI (İrlanda), EURECNA (İtalya), DIALOGOS (Yunanistan) ve MAKRO (Türkiye) konsorsiyumu tarafından sağlanmaktadır. Projenin finansmanına katkı sağlayan 5 Odadan biri Elazığ TSO olup, Malatya, Batman ve Diyarbakır illerine de Elazığ TSO hizmet götürmektedir.

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 1713 defa okundu.
Ekleme Tarihi :13.1.2015 13:19:36
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.