Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 ÇALIŞAN GAZETEİLER GÜNÜ KUTLANDI

Elazığ Basın ve Medya Cemiyeti (EBMC) tarafından organize edilen ve Elazığ TSO tarafından geleneksel olarak her yıl desteklenen ve kutlanan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü geniş katılımla kutlandı.

Paşa Konağı tesislerinde yapılan yemekli kutlama programın, Elazığ TSO Başkanı Ali Şekerdağ, Elazığ TSO Meclis Başkanı A.Hamit Kaya, İl Özel İdare Genel Sekreteri Nazif Bilginoğlu Elazığ Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Dumandağ,STK temsilcileri, siyasi parti temslcileri, belediye başkanları,, medya kuruluşu sahipleri, muhabirler ve çok sayıda bürokrat katıldı.

 Programın açılışını yapan EBMC Başkanı Nafiz Koca, mesleğin zorlukları ve karşılaşılan sorunlarla ilgili yaşamış olduğu olaylardan kesitler vererek sıkıntıları dile getirdi. Koca konuşmasında, Cemiyet olarak ilin sorunlarıyla ilgili 2015 yılında bir çalışma yaparak hazırlayacakları dosyaları yerelde ve Ankara’da takip edeceklerini ifade etti.

Fırat Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof.Dr. Asaf Varol İle İstanbul Şehir Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ferhat Kenter’de gecede günün anlam ve önemine binaen birer konuşma yaptılar. Gecede, EBMC tarafından, O Ses Türkiye Yarışmasında Elazığ’ı temsil eden sanatçı Emrah Güllü, Bediüzzaman Said-i Nursi Hazretleri hakkında kitap yazan Hakan Esen, Bizim Külliye Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Nazım Payam ve İstanbul Şehir Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ferhat Kenter’e birer plaket takdim edildi.

Şekerdağ: Medya Önemli Sorumluluklar Üstleniyor

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ mesajında, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü, fedakârca, meslekleri için her türlü zorluğa göğüs geren basın çalışanlarının hak ve mesleki hürriyetlerini kazandıkları günü temsil etmektedir. Bundan 53 yıl önce başlatılan bu mücadelede galip gelen basın mensupları, bugünü adeta bir bayram olarak kutlamaktadır. Elbette illerin kalkınma ve gelişmesinde ve aynı zamanda çok seslilik ve demokratikleşmede medya büyük sorunluluk yüklenmektedir. İlimiz yerel medyasında ve ulusal medya organlarının yerel temsilcileri olarak görev yapan tüm medya mensupları bu sorumluluk ve anlayışla hizmet vermektedirler. Bu vesile ile, Elazığ Basın ve Medya Cemiyeti şahsında tüm medya mensuplarının gününü kutlar, ilimize hizmetlerinden ötürü kalbi şükran ve teşekkürlerimi sunarım” dedi. 

 

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 1252 defa okundu.
Ekleme Tarihi :12.1.2015 09:43:24
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.