Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 SİGORTA SEKTÖRÜNE ARA ELEMAN

Kısa adı UMEM olan Uzmanlaşmış Meslek Edindirme Projesi kapsamında Elazığ TSO, İş-Kur ve İl Milli Eğitim İl Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen kursa katılan kursiyerlere sertifikaları verildi. Elazığ TSO’da düzenlenen sertifika törenine İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Bağlıtaş, İş Kur İl Müdür V. Yasemin Güler, Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdar, Meslek Lisesi Müdürleri ve kursiyerler katıldı.

ŞEKERDAĞ: UMEM PROJESİ İŞLETMELERE VE İŞSİZLERE KATKI SAĞLIYOR

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ düzenlenen törende yaptığı konuşmada, Elazığ TSO’nun 2009 yılından beri işletmelerin ara eleman ihtiyacının karşılanması ile birlikte kendi işini kurmak isteyen bay ve bayanlara yönelik çok sayıda eğitim verdiğini söyledi.

Şekerdağ konuşmasında; “Odamız bu süre içerisinde yaklaşık 2800 kişiye mesleki eğitim vermiştir. Bu arkadaşlarımızdan bir kısmı kendi işini kurarken bir kısmı da ara eleman ihtiyacı duyan işletmelerimizde istihdam edilmiştir.

UMEM Projesi ile de bugün Sigortacılık Teknik Eleman Kurusu’nu bitiren 20 arkadaşımıza sertifikalarını takdim edeceğiz. Bu arkadaşlarımız Elazığ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’de toplam 760 saat süren mesleki bir eğiteme tabi tutulmuşlardır. Eğitim süreci içerisinde tüm masrafları ve günlük iaşe bedelleri İş Kur İl Müdürlüğümüz tarafından karşılanmıştır. Bu kurs ile işsiz olan bu arkadaşlarımız iş bulma noktasında diğer işsizlerden bir adım öne çıkarak elde etmiş oldukları vasıf ile istihdam olanaklarını artırmışlardır. Yine aynı şekilde sektörün en önemli sorunlarından biri olan nitelikli eleman ihtiyacı da önemli ölçüde karşılanmıştır.

UMEM Projesi bu anlamda ilimiz için önem taşımaktadır. Bu nedenle Oda olarak 2015 yılında bugün ve gelecekte ihtiyaç duyulacak meslek dalları için çok sayıda kurs açmayı planlıyoruz. Bu doğrultuda saha çalışmalarımızı İş Kur İl Müdürlüğümüzle birlikte sürdürüyoruz. Bu vesile ile, ben başta projeyi birlikte yürüterek iş dünyasına ve işsiz vatandaşlarımıza destek olan İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze ve İş Kur İl Müdürlüğümüze sayın müdürlerimiz şahsında teşekkür ediyor, sertifikalarını alan kardeşlerimize de bundan sonraki yaşamlarında başarılar diliyorum” dedi.

Başkan Şekerdağ’ın konuşmasının ardından İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Bağlıtaş, İş Kur İl Müdür V. Yasemin Güler ve Proje Koordinatör Okul Müdürü kursiyerlere sertifikalarını verilerek başarılar dilediler.

 

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

 

 

 

Bu haber 1320 defa okundu.
Ekleme Tarihi :11.12.2014 09:15:52
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.