Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 Başkan Şekerdağ Aşure İkramına Katıldı

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ Elazığ Cem evinde düzenlenen aşure ikramına katıldı. Şekerdağ burada yaptığı değerlendirmede Aşurenin, birlik, beraberlik ve kardeşliğin pekişmesine çimento olmasını temenni etti.

Muharrem ayı dolayısıyla Elazığ cem evinde düzenlenen aşure ikramına Elazığ Valisi Ömer Faruk Koçak, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbettin Demirdağ, Elazığ TSO Başkanı Ali Şekerdağ, Cumhuriyet Savcısı Mustafa Bilgin Pişkin ile kurum ve kuruluş temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Elazığ Cem Kültür Vakfı tarafından organize edilen Aşure dağıtım töreni değerlendiren Başkan Şekerdağ, Muharrem ayının İslam tarih ve insanlık tarihi açısından önemli bir ay olduğunu belirterek, “Hz. Hüseyin’in şehit oluşu aslında insanlık değerlerinin tekrar hayat buluşudur. Adaletin, zulme karşı direnmenin, hakkı adaleti savunurken canından bile vazgeçmenin, ulviyetinin şaha kalkması, tekrar hayat bulması demektir. Biz bu günü idrak ederken aynı zamanda insanlığın değerlerinin ihya edilmesini de sağlamış oluyoruz.

Müslüman olsun olmasın, Alevi, Sünni olsun, inançlı ya da inançsız olsun herkesin etnik kimliği ve inancı ile demokratik kurullar çerçevesinde insan hak ve özgürlüklerinin temel alındığı bir standarda ulaşılması tüm dünyanın üzerinde titizlikle durması gereken bir husustur. Bu vesile ile, iş dünyası içerisinde çok uzun yıllardan beri kardeşçe çalıştığımız, ilimize hizmet verdiğimiz, ticaret yaptığımız, aynı sevinci ve kederi paylaştığımız tüm Alevi kardeşlerimizin Muharrem ayını kutlar, bu müstesna günlerin kardeşliğimizi pekiştirmesine çimento olmasını  Yüce Allah’dan niyaz ederim“ dedi.

 Program yapılan aşure duasının ardından hazırlanan aşurelerin protokol üyeleri ve vatandaşlara ikramı ile son buldu.

Bu haber 1195 defa okundu.
Ekleme Tarihi :7.11.2014 16:40:05
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.