Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 

KALKINMA KURULTAYI 2. BİRLEŞİM TOPLANTISI 29 KASIM’DA…

 Elazığ Valiliği, Elazığ Belediyesi, Fırat Üniversitesi ve Elazığ Ticaret ve Sanayi Odasının önderliğinde ildeki tüm kamu, özel ve sivil kesimlerin katkı ve katılımlarıyla 29 Kasım 2014 tarihinde yapılacak olan “Kalkınma Kurultayı 2. Birleşim Toplantısı” öncesi ildeki sivil toplum örgütü temsilcilerinin katılımı ile bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Elazığ Eczacılar Odası Konferans Salonunda yapılan Kalkınma Kurultayı bilgilendirme toplantısına Elazığ Valisi Ömer Faruk Koçak, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Fırat Üniversitesi Rektörü Kudbettin Demirdağ, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ali Şekerdağ, Sivil Toplum Platformu dönem sözcüsü Prof. Dr. Mehmet Şekerci ile ildeki sivil toplum örgütü temsilcileri katıldı. 

“Gelecek İçin Herkesin Bir Görevi Var. Yarın Değil Bugün Başlıyor “Yeni Elazığ” sloganı ile 29 Kasım 2014 tarihinde Fırat Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezinde yapılacak olan Kalkınma Kurultayı 2. Birleşim Toplantısı öncesi sivil toplum örgütü temsilcileri ile bir araya gelen Vali Koçak yaptığı açıklamada, “Kurultayın birinci safhasından bu yana odak sektörlerin belirlenip diğer sektörlerin göz ardı edilmesi gibi bir algı oluşmuş gibi görünüyor. Hiçbir sektörün göz ardı edilmesi veya geri bırakılması söz konusu değil, ancak kalkınma için odak belirleme çok önemli, bunun için de bir analiz sonucunda ortaya çıkan sektörler bizim odak noktamızı belirleyecek ve buda bizim diğer sektörlerle birlikte daha hızlı kalkınmamızı sağlayacak. Öne çıkan sektörler şuanda bile belirli ölçüde lokomotif görevi görüyor. Bunlar öyle bir sinerji oluşturacak ki diğer sektörleri de mevcut hızlarından çok daha hızlı kalkındıracak bir noktaya gelecek.”dedi.

Yapılacak işlerin izlenebilir olmasının önemli olduğun vurgulayan Vali Koçak, “İzlendiğimizi bildiğimiz zaman performansımız daha çok yükseliyor. Dolayısıyla bu izleme mekanizması hepimiz açısından oldukça önemli, kimin ne yapacağı konusunda teknik personelimiz gerekli çalışmayı yapıyorlar, bizde zaman zaman bunları kontrol ediyoruz. 29 Kasım 2014 de Elazığ için herkesin ne görevi olduğu ortaya çıktıktan sonra herkesin görevlerinin nasıl izleneceğine yönelik bir taahhüt belgesini imzalamak üzere bir oturum yapacağız. Odağımızı, stratejilerimizi, ne yapacağımızı ve nasıl izleyeceğimizi de belirledikten sonra geriye hep birlikte çalışarak Elazığ’ı hak ettiği yere getireceğiz. Kalkınma kurultayının ikinci safhasında olağanüstü bir durum olmadığı takdirde Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanımız Mehdi Eker, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Taner Yıldız, Kalkınma Bakanımız Cevdet Yılmaz ile Kültür ve Turizm Bakanımız Ömer Çelik bizimle birlikte olacak. Merkezi idarenin yerelde aldığımız bu kararın uygulanması ile ilgili iradesini ortaya koymuş olacağız. Ayrıca onları bir oturum da bir araya getirerek Elazığ’ı kendi aralarında tartıştırıp Elazığ için o gün ortaya çıkacak sonuçları hep beraber görmüş olacağız.”dedi.

Vali Koçak, Elazığ Valiliği, Elazığ Belediyesi, Fırat Üniversitesi ve Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası ile yürütülen Kalkınma Kurultayına STK Platformunun verdiği desteklere değinerek, “ Böyle bir platform Türkiye’nin birçok yerinde yok. Platform ciddi bir avantaj. Sivil toplumun Elazığ da ne kadar canlı ve güçlü olduğunu gösteriyor ve bizim işlerimizi çok kolaylaştırıyor. Sizlerin yaptığı katkılar, bizim vereceğimiz kararları çok kolaylaştırıyor” diye konuştu.

Toplantı sivil toplum örgütü temsilcileri ile karşılıklı görüş alışverişi ile son buldu.

Bu haber 1200 defa okundu.
Ekleme Tarihi :7.11.2014 11:20:39
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.