Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 Elazığ  TSO’dan Yeni Bir Hizmet

 Elazığ TSO’nun yoğun girişimleri ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından yetkilendirilen Elazığ Ticaret ve Odası Sayısal Takograf işlemleri hususunda Türkiye genelinde yetkilendirilen 22. İl oldu.

 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) TIR Karnesi ve Sayısal Takograf (Dijital Ehliyet) işlemleri yapabilme konusunda Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası’na yetki verdi. Yetki Protokolünü İmzalayan Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ, konu hakkında görevlendirilen Oda Personellerinin eğitimlerinin TOBB tarafından tamamlanmasının ardından Elazığ başta olmak üzere Odamıza başvuru yapan bölge illerine hizmet verileceğini söyledi.

 

 Hizmet sınırlarının sürekli genişlediğini belirten Elazığ TSO Başkanı Ali Şekerdağ, “Uluslararası ticaretin en önemli unsurlarından birini oluşturan karayolu ile uluslararası eşya taşımacılığını kolaylaştırmak amacıyla oluşturulan TIR Sözleşmesi kapsamında kullanılan TIR Karne sistemine ilişkin hizmet verme noktasında ve Uluslararası Karayolu Taşımacılığı Yapan Taşıtlarda Çalışan Personelin Çalışmalarına İlişkin Avrupa Antlaşması (AETR) hükümleri gereğince yürürlüğe giren sayısal takograf (ST) uygulaması kapsamında odamız yetkilendirilmiş durumdadır. Bu çerçevede; Kasım 2014 tarihi itibariyle Odamızda TIR Karnesi işlemleri ile Sayısal Takograf işlemleri başlamıştır. Odamız tarafından görevlendirilen personellerimizin TOBB’deki eğitimlerinin tamamlanması ile birlikte 15 Kasım sonrası hizmet verilmeye başlanacaktır” diye konuştu.

 

 

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 1503 defa okundu.
Ekleme Tarihi :5.11.2014 12:24:25
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.