Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 SGK İl Müdürü Ceylan Elazığ TSO Yönetim Kurulu

Toplantısına Katıldı

Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Esat Ceylan Elazığ TSO Yönetim Kurulu Toplantısına katılarak, Torba Yasa ile işletmelere getirilen muafiyetler hakkında bilgi vererek tüm işletmelerin bu imkandan yararlanması çağrısında bulundu.

 

 

ŞEKERDAĞ: Huzur ve Güven Ortamı Önceliğimizdir…

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Toplantısının açılış konuşmasını yapan Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ son günlerde ülke genelinde artan şiddet olaylarının bir an önce son bulması çağrısını yaparak, “Öncelikle Bingöl’de şehit olan güvenlik güçlerimize Yüce Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı ve yaralı polislerimize ve güvenlik güçlerine acil şifalar diliyorum. Ülkemizin etrafı ateş çemberi içerisinde iken böylesi olayların bölgemizde meydana gelmesi camiamızı ve tüm iş dünyasını derinden üzmekte ve endişelendirmektedir. Bu tür olayları kınıyor ve bir an önce son bulmasını temenni ediyoruz” dedi.

Borçların Ödenmesi Çağrısı…

Başkan Şekerdağ, konuşmasında SGK İl Müdürü Esat Ceylan’a teşekkür ederek, “ Bilindiği gibi 10 Eylül 2014 Tarih ve 6552 sayılı ‘İş Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması ile Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması Hakkında Kanun’, 11/09/2014 tarih ve 29116 (mükerrer) sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe girmiştir. Söz konusu yasa ile Oda aidat borcu bulunan üyelerimizin 01 Aralık 2014 tarihine kadar bu borçlarını ödemeleri halinde mevcut borçların faizlerinin silineceği hususunda daha önce tüm üyelerimiz medya aracılığı ile bilgilendirilmişti. Bugün de Sayın SGK İl Müdürümüz Esat Ceylan bey, Odamız Yönetim Kurulu Toplantısına katılarak, şirketlerin ve ilgili tüm kesimlerin SGK’ya prim borçlarının ödenmesi halinde gecikme zamlarının silineceği hakkında bilgi vermiş ve bunu üyelerimizle paylaşmak için aramızda yer almaktadır. Kendilerine toplantımıza iştirak ettikleri için teşekkür ediyorum” dedi.

 

Ceylan: SGK Prim Borcu Bulunanlara Önemli Bir Fırsat Sunulmuştur…

SGK Elazığ İl Müdürü Esat Ceylan’da toplantıda yaptığı konuşmada, “Sayın Başkanımız Ali Şekerdağ bey, toplumun hemen her sorunu ile yakından ilgilenmekte ve ivedilikle girişimlerde bulunmaktadır. Torba yasa ile birlikte üyelerin bilgilendirilmesi noktasındaki hassasiyeti nedeniyle kendilerine bir kez daha teşekkür ediyorum. 5510 sayılı Kanunun 8’inci maddesinde sigortalı bildirimi ve tescili, 9’uncu maddesinde ise sigortalılığın sona ermesi ile ilgili kişi, kurum ve kuruluşların bildirim yükümlülüğü, 102’inci maddesinde de 8 ve 9. Maddelerde açıklanan yükümlülüklerin süresi içerisinde yerine getirilmemesi durumunda uygulanacak idari para cezalarına ilişkin hükümler açıklanmıştır. 11/12/2014 tarihine kadar yerine getirilen bildirim yükümlülükleri kanuni süresinde yerine getirilmiş sayılarak sonrasında idari para cezası uygulanmayacaktır. Süresinde yerine getirilmemiş bildirim yükümlülükleri  sebebiyle uygulanan idari para cezalarından tahsil edilmemiş olanlar kesinleşip kesinleşmediğine bakılmaksızın terkin edilerek, tahsil edilenler ise red veya iade edimeyecek, mahsuplaşmaya da konu edilmeyecektir. Bu nedenle başta Elazığ TSO Üyeleri olmak üzere ilimizdeki tüm SGK kapsamındaki kurum, kuruluş ve kişilerin süresi içerisinde müracaat ederek bu imkandan yararlanmalarını önemle hatırlatıyoruz. Bize bugün bu bilgilendirme imkanını veren Sayın Elazığ TSO Başkanımız ve Yönetim Kuruluna teşekkür eder, saygılar sunarım” dedi.

 

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 1440 defa okundu.
Ekleme Tarihi :11.10.2014 14:44:51
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.