Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 

 

Elazığ TSO Meclis Başkanı Kaya Sağduyu Çağrısında Bulundu

 Son günlerde ülke genelinde yaşanan üzüncü gelişmelere ilişkin olarak Elazığ TSO Meclis Başkanı A.Hamit Kaya sağduyu çağrısında bulundu. Kaya, “Öncelikle hain bir saldırı sonucu Bingöl’de şehit düşen 2 emniyet mensubumuza Allahtan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Bu hain saldırıyı Elazığ TSO Meclisi olarak şiddetle lanetliyoruz” dedi.

 

Elazığ TSO Meclis Başkanı Kaya, “Bizler; devletimize, milletimize ve demokratik, laik, sosyal hukuk devlet yapımıza karşı girişilen her türlü hukuksuz ve şiddet içeren eylemin karşısındayız. Sınırlarımız dışında yaşanan olaylar bahane edilerek bazı şehirlerimizde sergilenen şiddet eylemlerini açık bir şekilde lanetliyoruz. Vandalizm ve eşkıyalık, hiçbir şekilde mazur gösterilemez, meşru kabul edilemez; hak arama metodu olamaz. Sıkıntılar ve talepler, sokak barbarlığıyla değil, demokratik usullere göre ifade edilmelidir. Sokak terörü, sadece ülkemizdeki istikrara ve huzura zarar vermekle kalmaz, ekonomiyi de olumsuz etkiler. Özellikle de Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerimizde son yıllarda canlanan yatırımlar zarar görür. Bundan da en büyük zararı bölge insanımız ve ülkemiz görür. Huzur ve istikrar, herkesin kendi işine odaklanabilmesinin ön koşuludur. Milletimizin daha müreffeh ve huzurlu olmasının yolu da buradan geçer.

Bu düşüncelerle tek hedefi bölgedeki yatırımları artırmak suretiyle istihdam sağlamak ve bölgemizi yaşanabilir cennet köşesi haline getirmek olan iş dünyamız son zamanlarda bölgemizdeki gelişmelerden son derece rahatsız ve huzursuzdur. Bölge halkımızın bu tür olaylara müsamaha göstermeyerek sağduyu içerisinde huzur ve güven ortamını destekleyici eylem ve söylemlerde bulunması temennisiyle, tüm halkımıza en derin saygılarımı sunarım” şeklinde değerlendirmelerde bulundu.

 

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 1419 defa okundu.
Ekleme Tarihi :11.10.2014 14:06:01
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.