Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
HAZAR ŞİİR AKŞAMLARI

Bayrak şairi Arif Nihat Asya anısına Bayrak temasıyla organize edilen 22. Uluslararası Hazar Şiir Akşamları çok sayıda etkinlik ve çok sayıda ülkeden gelen şairlerin katılımı ile yapıldı.

 

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın destekleriyle Elazığ Valiliği, Elazığ Belediyesi, Fırat Üniversitesi ve Elazığ TSO tarafından organize edilen ve Ülkemizin en önemli Kültür ve Edebiyat etkinlikleri arasında değerlendirilen Hazar Şiir Akşamları’nın 22.si, şairler yürüyüşü, sohbetler, konferanslar, imza günleri, musiki ve şiir dinletisiyle sona erdi.

Fırat Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi'nde yapılan şiir dinletisine, Elazığ Valisi Ömer Faruk Koçak, Elazığ Milletvekilleri, Elazığ Belediye Başkanvekili Asım Nazırlı, Fırat Üniversitesi Rektörü Kudbettin Demirdağ, Elazığ TSO Yönetim Kurulu Üyesi Tevfik Özlü, STK temsilcileri, kurum ve kuruluşların müdürleri, yurt dışından ve yurt içinden çok sayıda şair ve şiir severler katıldı.

Programda Azerbaycan, Irak, Gürcistan, Gagavuzya, Altay Cumhuriyeti, Kırım, Kırgızistan, Özbekistan, Tataristan, Kazakistan'dan katılan şairler ile birlikte Türkiye’den Cemal Safi, Cansın Erol, Ali Akbaş, Hikmet Yavuz, Emel Demirezen, Hakan İlhan Kurt, Fazıl Ahmet Bahadır, Abdulkadir Nurgördük, Yıldız Tokgöz, M. Faik Güngör, Gürhan Gürses, Mehmet Aycı ve Sıtkı Caney’de  “ Bayrak” temalı şiirlerini okuyarak davetlilere unutulmaz bir gece yaşattı.

Programın sonunda Elazığ Valisi Ömer Faruk Koçak Kazakistanın milli şairlerinden olan  Yesdaulet Ulybek’in 60. Yaş gününü kutlarken programa katılan şairlere  “ 22. Uluslararası Hazar Şiir Akşamları” anısına plaket takdim etti. Yurt dışından gelen davetliler de Vali Ömer Faruk Koçak, Milletvekilleri Sermin Balık, Şuay Alpay ve Zülfü Demirbağ yöresel kıyafet hediye etti. Hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından program sona erdi. 

 

 

 

ÖZLÜ: Elazığ Adına Önemli Bir Tanıtım Yapıldı

Hazar Şiir Akşamları Düzenleme Komitesinde yer alan Elazığ TSO Yönetim Kurulu Üyesi Tevfik Özlü, etkinliğin ilin tanıtımı adına önemli bir faaliyet olduğuna vurgu yaparak, “Hazar Şiir Akşamları çok sayıda medya kuruluşunda ülkemizin en önemli kültür ve edebiyat etkinliği olarak değerlendirildi. 10 farklı ülkeden dünyanın kabul görmüş olduğu çok değerli edebiyatçılar ilimizde ağırlandı. Etkinlik için yaklaşık 4 aylık bir süre hazırlık yapılarak en küçük ayrıntısına kadar tün faaliyetler planlandı. Sonuç olarak sorunsuz bir şekilde bu önemli kültürel etkinliği başarıyla tamamlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Emeği geçenlere bir kez daha teşekkür ediyorum ”dedi. 

 

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 1556 defa okundu.
Ekleme Tarihi :29.9.2014 09:58:51
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.