Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 Liseli Gençlere Müjde

Girişimci Kente Doğru Elazığ Projesi kapsamında düzenlenecek olan “Liseliler Girişimcilik Yarışması” son başvuru tarihi gelen yoğun talep üzerine 30 Ekim’e Uzatıldı…

Kısa adı ELFED olan, Elazığ Dernekler Federasyonu Başkanlığında, Elazığ TSO, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Elazığ Kültür ve Yardımlaşma Derneği ortaklığında, İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı’nın desteği ile Elazığ’da uygulanmasına başlanan “Girişimci Kente Doğru” projesi kapsamında gerçekleştirilecek olan “Liseliler Girişimcilik Yarışması” son başvuru tarihi gelen talepler üzerine uzatıldı.

Konu hakkında yazılı bir açıklamada bulunan Proje Koordinatörü Doç. Dr. Sayım YORGUN şu bilgileri verdi: Elazığ’da girişimcilik kültürünü geliştirmek üzere hazırladığımız proje kapsamında gerçekleştirilen ve liseli gençlerimizin yarışacağı yarışmanın son başvuru tarihi 30 Ekim’e uzatıldı. Eğitim ve öğretim döneminin yeni başlamış olduğundan projelerin yetiştirilmesi sorununun yaşandığını dile getiren yetkililerin ve öğrencilerin talepleri doğrultusunda uzatma kararı aldık. Amacımız proje başvurusuna daha çok imkan tanımak.”

Dereceye Giren Gençlere 15.500 TL. Ödül Dağıtılacak

Proje yarışmasına gösterilen ilgiden çok memnun olduklarını ifade eden Yorgun şu açıklamalarda bulundu: “Liseliler Girişimcilik Yarışması”nda dağıtılacak ödül miktarı arttırıldı. Proje kapsamında dağıtılacak olan 5.500 TL’lik ödül miktarına ilave olarak Elazığlı iş adamımız sayın Osman Benzeş’de 10.000’lik ödül vereceğini açıkladı.

30 Ekim 2014 tarihine kadar proje başvurularının kabul edileceği ve liseli gençlerin yarışacağı yarışmada konu sınırlaması olmaksızın, yeni fikirler ve yeni projeler yarışacak. Projeye ilişkin tüm detaylara Elazığ Dernekler Federasyonu ( ELFED) ve Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası ve Elazığ İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün sitesinden ulaşılabilir. Elazığ İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ek Binasında yer alan Ar-Ge Birimine projelerin  süresi içinde teslim edilmesi gerekiyor.

Yarışmada dereceye gireceklere parasal ödüllerin yanı sıra İstanbul Teknik Üniversitesi’nde girişimcilik eğitimi verilecek ve birinci olan girişimciye ve projesine, İTÜ Çekirdek’in kriterlerine uyması ve ARI Teknokent yönetimi tarafından uygun bulunması halinde, İTÜ ve İTÜ Çekirdek tarafından projenin ticarileştirmesine destek hizmeti verilecektir.”

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 1412 defa okundu.
Ekleme Tarihi :22.9.2014 13:17:24
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.