Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 “KALKINMA KURULTAYI” BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

 

Elazığ Valiliği, Elazığ Belediyesi, Fırat Üniversitesi ve Elazığ Ticaret ve Sanayi Odasının önderliğinde ildeki tüm kamu, özel ve sivil kesimlerin katkı ve katılımlarıyla 19-20 Eylül 2014 tarihleri arasında yapılacak olan  “Kalkınma Kurultayı” öncesi ildeki mahalli ve ulusal basın temsilcilerinin katılımı ile bilgilendirme toplantısı yapıldı.

 

 

Kalkınma Kurultayı bilgilendirme toplantısına Elazığ Valisi Ömer Faruk Koçak, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Fırat Üniversitesi Rektörü Kudbettin Demirdağ, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ali Şekerdağ  ile mahalli ve ulusal basın temsilcileri katıldı.

Toplantı ile ilgili bilgi veren Vali Ömer Faruk Koçak, "19-20 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek olan Elazığ Kalkınma Kurultayı bütün yerel dinamiklerle beraber 100'ü aşkın katılımcıyla yapacağımız gerçek bir çalıştay olacak. Bir sonraki gün bunun sonuçlarını paylaşarak vizyonumuzu ortaya koyacağız. Şubat ayından beri yaptığımız çalışma, 300 katılımcıdan fazla ve yerel dinamiklerin tamamının katılımıyla gerçekleşti. Üniversitemizin çok önemli katkıları oldu. Bütün kesimlerden doğrudan faydalandık.

Bilimsel ve katılımcı ilkelerle yürütülen çalışmalarda Elazığ ili; Bitkisel üretim, Hayvancılık, Su Ürünleri, Yer Altı Kaynakları, Sanayi ve Teknoloji, Altyapı-Ulaştırma-Kentleşme, Eğitim-Bilişim, Kültür ve Turizm, Spor, Sağlık, Çevre, Ticaret-Finans, Göç, İstihdam-Girişimcilik konularından oluşan toplam 14 başlık altında ele alınmış olup, her bir konu başlığı dahilindeki paydaşlardan oluşturulan çalışma grupları, toplantı ve çalıştaylar düzenlemek suretiyle alanlarıyla ilgili mevcut durumu analiz etmiş, geleceğe yönelik öngörüler ortaya koymuşlardır.

            Biz bu ‘Kalkınma Kurultayı’ ile aziz şehrimiz Elazığ’ın 2023, 2040, 2050 hatta Anadolu’ya gelişimizin bininci yılı olan 2071’de ki vizyonunu ortaya koymaya çalışacağız. Biz aslında bununla Elazığ’a, Türkiye ye ve Dünya’ya şunu söyleyeceğiz, Elazığ’ın sahipleri Elazığlılar, biz Elazığlılar olarak hep beraber geleceğimize karar veriyoruz, geleceğimizle ilgili kararları burada aldıktan sonra hep beraber çalışarak ortaya koyduğumuz hedefleri gerçekleştireceğiz” dedi.

 

Şekerdağ: Elazığ Geleceğini Tartışacak…

Elazığ TSO Başkanı Ali Şekerdağ, bilgilendirme toplantısına katılan gazetecilerin sorularını yanıtlayarak, kurultayda ilin geleceğinin tartışılacağını belirterek, “Çok sayıda kurum, akademisyen, iş dünyasının içerisinde yer alan kişi ve kurumların katılımı ile yapılacak çalışma ile Elazığ aslında geleceğini tartışacak. Bugün sektörler itibarıyla nerdeyiz ve nereye gitmeyi hedefliyoruz. Bu konuda neler yapılması gerekiyor ve aksaklıklar nerede işte tüm bu konular tartışılacak. Bilindiği üzere 2013 yılı sonunda Oda olarak yayınlamış olduğumuz ‘Elazığ Manifestosu’nda aslında ilimizin gelecek planı kamuoyu ile paylaşılmıştı. Bu çalışmada ilimizin her alanda kalkınması ve gelişmesi için yapılması gerekenler yer alıyor. İşte biz bu çalışmayı kurultay vesilesiyle bir kez daha görücüye çıkarıp tartışmaya sunma imkanı bulmuş olacağız. İnşallah İlimiz adına önemli bir çalışma olacaktır” dedi. 

Bu haber 1477 defa okundu.
Ekleme Tarihi :15.9.2014 08:41:58
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.