Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
DIŞ TİCARET BİLGİLENDİRME SEMİNERİ

 Ekonomi Bakanlığı Koordinatörlüğü, Doğu Anadolu İhracatçılar Birliği (DAİB) ve Elazığ TSO işbirliği ile, İhracat seviyesinin yükselmesi, bölge ülkeleri ile yapılan ticaretin ve ihracatın artması, Dış Ticaret ile ilgili öğrencilerin, firma ve kuruluşlarda çalışan elemanların, bu konudaki bilgi ve becerilerinin geliştirilmesi, ayrıca nitelikli eleman yetiştirilmesine katkıda bulunmak amacıyla “Dış Ticaret Bilgilendirme” semineri yapıldı.

 

 

4 Uzman Konuşmacı 15 Konuda Bilgilendirme Yaptı

Seminere konuşmacı olarak, Ekonomi Bakanlığı’ndan Dış Ticaret Uzmanları Mehmet Soylu GÜLDALI, Ahmet Samet TEKOĞLU, Gökhan ADANALI, Türk Eximbank Müdür Yardımcısı  Özlem AYDIN ile birlikte DAİB yetkilileri katıldı.

Yaklaşık beş saat süren seminerde, İhracat Mevzuatı / Dahilde ve Hariçte İşleme rejimleri, İhracatta Sağlanan Devlet Yardımları, Türk Ürünlerinin Yurtdışında Markalaşması, Türk Malı İmajının Yerleştirilmesi ve TURQUALITY'nin Desteklenmesi ile Yurt Dışı Birim, Marka, Tanıtım ve Tasarım Destekleri, Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi, Pazar Araştırması ve Pazara Giriş Desteği, Çevre Maliyetlerinin Desteklenmesi, Yurt Dışında Gerçekleştirilen Fuar Katılımlarının Desteklenmesi, Ülke Masaları, Pazar Araştırması kapsamında Birleşik Arap Emirlikleri Pazarına İhraç İmkanları, Türk Eximbank İhracat Kredi Sigorta ve Garanti Programları hakkında detaylı bilgilendirme yapıldı.

 

Hedefimiz Ülkemizin ve İlimizin Ekonomisinin Büyümesine Katkı Sağlamak

Seminerin açılış konuşmasını yapan Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ, yapılan bu organizasyonlarla hedeflerinin Ülke ve il ekonomisine katkı sağlamak olduğunu belirtti.

Başkan Şekerdağ konuşmasında, “Elazığ imalat ve altyapı olarak önemli bir ihracat potansiyeline sahip olmasına rağmen bugün maalesef ihracatçı firma sayısı ve ihracattan elde ettiği gelir anlamında istenilen noktada değildir. Bilindiği gibi ülkemizin 2023 yılında dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri olma hedefi bulunmakta ve bu hedefe ulaşma noktasında ise önüne 500 milyar dolar bir ihracat hedef koymuştur.

Ekonomi Bakanlığımız ülkemizin bu hedefe ulaşmasında ihracat potansiyeli olan illeri belirlemiş ve buna göre bu illere özel bir önem vermektedir. Elazığ’da bu iller kapsamında olup, ilin ihracatının artırılması bu dönemde en büyük hedefimizdir.

Oda olarak son yıllarda çok önemli etkinlikler ve projeler yapmakta ve ilimizin ihracat kapasitesinin yükseltilmesine gayret göstermekteyiz. Ekonomi Bakanlığımız ve DAİB ile yapılan seminer de yine bu çalışmalardan biridir. Bundan sonraki dönemde de başta üyelerimiz olmak üzere toplumun tüm kesimlerine yönelik bilgi paylaşımı ve güncel konularla ilgili eğitim ve seminerlerimiz devam edecektir.

Bu düşüncelerle seminerin yararlı olması temennisiyle, il dışından teşrik eden değerli konuşmacılara teşekkür eder, tüm katılımcılara en derin saygılarımı sunarım” dedi.

 

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

 

 

 

 

 

Bu haber 2176 defa okundu.
Ekleme Tarihi :11.9.2014 11:22:43
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.