Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 KUYAP Bilgilendirme ve Eğitim Konferansı

Ankara'da Yapıldı…

KOBİ Çalışan ve İşverenlerinin Küresel Ekonomideki Değişimlere Uyum Yeteneğinin Arttırılması Projesi (KUYAP) bilgilendirme ve eğitim konferanslarının üçüncüsü, 27 Ağustos 2014 tarihlerinde TOBB'un evsahipliğinde Ankara Holiday Inn Hotel'de gerçekleştirildi.

Toplantıya; Elazığ TSO KUYAP Merkezine bağlı olarak, Elazığ, Malatya, Diyarbakır ve Batman illerini temsilen TSO ve Ticaret Borsası, Üniversite, İş Kur, Milli Eğitim, KOSGEB, Kalkınma Ajansları, TKDK, OSB, İŞGEM ve özel sektör temsilcileri katıldılar.

 TOBB AB Proje Geliştirme ve Uygulama Direktörü Werner Gruber, AB, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve aralarında Elazığ TSO’nun da yer aldığı 5 Oda tarafından finanse edilen ve ülkemizde 15 büyüme merkezinde 2013 yılında başlatılan KUYAP Projesi ile işletmelerin uyum yeteneklerinin artırılması hususunda çok önemli bir çalışma başlatıldığını söyledi.

 Toplantıda bir değerlendirme yapan Elazığ TSO Yönetim Kurulu Muhasip Üyesi Y.Zeki Kılışçı da, aynı ülke içinde farkı bölgelerde yer alan insanların davranışlarının farklılıklar gösterdiğini bu nedenle işletmeler açısından çok büyük önem taşıyan beşeri sermayenin ilkokuldan başlamak suretiyle yönlendirilmesinin önemi üzerinde durdu. Kılışçı Elazığ TSO olarak bölgedeki ve Elazığ’daki KOBİ’lere yönelik çok önemli bir projeyi yürütmekten duydukları memnuniyeti ifade etti.

 Toplantıda KUYAP Teknik Uygulama ekibi yapılan çalışmalar, elde edilen çıktılar ve beklentiler hususunda TOBB AB Dairesi Müdür Vekili Werner Gruber, Kuyap Takim Lideri Alberto Gomez, Kuyap Kilit Uzmanları John Toner ve Carlo Penco birer sunu yaparak katılımcıları bilgilendirdiler. Toplantının soru-cevap bölümünde ise projenin bölgedeki KOBİ’lere daha fazla katkı sağlaması hususunda 2015 yılı sonrasında da devam etmesi gerektiği üzerinde duruldu.

 PROJENİN 2015 SONRASINDA DEVAM ETMESİ ÖNEM TAŞIYOR

KOBİ Çalışan ve İşverenlerinin Küresel Ekonomideki Değişimlere Uyum Yeteneğinin Arttırılması Projesi (KUYAP) bilgilendirme ve eğitim konferanslarının üçüncüsü, 27 Ağustos 2014 tarihlerinde TOBB'un evsahipliğinde Holiday Inn Hotel'de yapıldı.

 Konferansın ikinci gününde Elazığ EDKM'nin hizmet verdiği Elazığ, Diyarbakır, Batman ve Malatya illerinden katılımcılar ile proje ve sürdürülen çalışmalar değerlendirildi.

 Konferansa, Elazığ, Diyarbakır, Batman ve Malatya Ticaret ve Sanayi Odaları yetkilileri, ilgili kamu kurum ve kuruluşları, meslek ve işçi ve işveren örgütleri, sivil toplum örgütleri, üniversiteler ve özel sektör temsilcileri ve projeyi yürüten Teknik Destek Ekibi uzmanları katıldılar.

 

 PROJE 2013 YILI ŞUBAT AYINDA UYGULANMAYA BAŞLADI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)'nin faydalanıcısı olduğu ve Avrupa Birliği ve TOBB tarafından ortaklaşa finanse edilen KOBİ Çalışan ve İşverenlerinin Küresel Ekonomideki Değişimlere Uyum Yeteneğinin Arttırılması Projesi (KUYAP) 2013 yılı Şubat ayında uygulanmaya başladı.

KUYAP ile Türkiye'nin 15 ilinde (Gaziantep, Malatya, Diyarbakır, Şanlıurfa, Trabzon, Kayseri, Van, Kastamonu, Sivas, Samsun, Elazığ, Kars, Erzurum, Kahramanmaraş ve Batman) işletme çalışan ve işverenlerinin, insan kaynaklarına yatırım yoluyla küresel ekonomideki değişimlere uyum yeteneklerinin arttırılması hedefleniyor.

KUYAP, uygulandığı illerde işletmeleri küresel iş ortamına hazırlamayı amaçlıyor. Bu kapsamda, hem işveren ve çalışanlara genel ve mesleki alanlarda eğitimler verilecek, hem de ticaret ve sanayi odalarının eğitim alanında kurumsallaşmaları ve birer eğitim üssü haline gelmeleri yönünde önemli bir adım atılmış olacak.

KUYAP kapsamında Ankara, Elazığ, Erzurum, Gaziantep, Samsun ve Sivas illerinde 6 Eğitim Destek Koordinasyon Merkezi (EDKM) kuruldu. Projenin sözleşme makamı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı (ÇSGB) - Avrupa Birliği Koordinasyon Dairesi Başkanlığı - İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Program Otoritesi (İKG-PRO)'dir. Projenin uygulanmasında teknik destek PLANET (Yunanistan), IDI (İrlanda), EURECNA (İtalya), DIALOGOS (Yunanistan) ve MAKRO (Türkiye) konsorsiyumu tarafından sağlanıyor.

 

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 1514 defa okundu.
Ekleme Tarihi :28.8.2014 14:13:34
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.