Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 

Proje Adı

KOSGEB - KOBİ’lere Belgelendirme Desteği

Maksimum Hibe Bütçesi

10000

Para Birimi

TL

Son Başvuru

31/12/2014

Proje Son Başvuru Saati

23:59

Başvuru Sahipleri

·         Kar Amacı Güden Kurumlar (Ticari İşletmeler)

 

Rekabet yoğun piyasa şartlarında küçük ve orta ölçekli işletmelerin karşılaştıkları en önemli konuların başında ürün ve hizmet kalitelerini belgelendirme konusu gelmektedir. Pazara sunulan ürün ve hizmetlerin birbirinden farklı kalitede olmalarını gösteren belgeler KOBİ’lerin işlerindeki verimlilik ve karlılığı doğrudan belirlemektedir.

Belgelendirmenin bir diğer önemli noktası mevzuatlara uygujn ürün ve hizmetlerin artık zorunlu hale gelmesidir. İşletmelerimiz, gereken belgelendirmeleri edinmediği takdirde büyük cezai müediiyeler ile karşılaşlabilmektedirler. Bu gibi cezalar ve yaptırımlar, maddi kayıplarının yanında büyük imaj ve itibar kayıplarına da yol açmaktadır.

İşte bu gibi önemli hususları gözönünde bulunduran ve KOBİ’lerin ihtiyaçlarına farklı destek programları ile çözümler sunan KOSGEB, belgelendirme desteğini işletmecilerimizle buluşturmuştur. İşletmelerin, Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) ile TÜRKAK tarafından akredite edilmiş kurum/kuruluşlardan akredite oldukları konularda alacakları ürün, sistem, personel, laboratuar akreditasyon belgeleri ve TÜRKAK tarafından her hangi bir konuda akredite edilen belgelendirme kuruluşlarından alacakları İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi (OHSAS) belgesine ilişkin giderlere destek verilmektedir. Bu destek, ilgili kurum/kuruluşa belge alımı için yapılan başvuru ve yapılan ödemelerin tarihlerine bakılmaksızın, programın geçerlilik süresi içinde alınan belgeler için verilir. Daha önce herhangi bir konuda sistem belgesi almış olan işletmelere, aynı sistem belgesi konusunda destek sağlanmamaktadır.

Her bir belge için belirlenen destek üst limiti 2.500 TL olmakla birlikte destek programının toplam limiti 10.000 TL olarak belirlenmiştir.

Destek başvurusunda bulunmak ve daha detaylı bilgi almak için 81 ilde yer alan KOSGEB Hizmet Merkezi Müdürlükleri ve 444 1 567 numaralı çağrı merkezine başvurabilirsiniz. 

Bu haber 1371 defa okundu.
Ekleme Tarihi :8.8.2014 10:44:36
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.