Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 “GİRİŞİMCİ KENTE DOĞRU”
Silah Sanayinin Öncüsü ve İnşaat Sektörünün Temsilcisi Elazığ’da
Tecrübe Transferi Toplantılarının V. Düzenleniyor
Kısa adı ELFED olan, Elazığ Dernekler Federasyonu Başkanlığında, Elazığ TSO, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Elazığ Kültür ve Yardımlaşma Derneği ortaklığında Elazığ’da uygulanmasına başlanan “Girişimci Kente Doğru” projesi kapsamında 12 Haziran 2014 Perşembe günü Elazığ Belediyesi Toplantı Salonu’nda Saat:10.00’da Tecrübe Transferi Toplantılarının beşincisine iş kadını Ala Sarsılmaz ve iş adamı Ali Rıza Arslan konuk oluyor…
Konu hakkında yazılı bir açıklamada bulunan Proje Koordinatörü Doç. Dr. Sayım Yorgun şu bilgileri verdi: Elazığ’da girişimcilik kültürünü geliştirmek üzere hazırladığımız proje kapsamında gerçekleştirilen Tecrübe Transferleri Toplantısı’nın beşincisini 12 Haziran Perşembe günü gerçekleştireceğiz. Sarsılmaz Silah Sanayi’nin Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu Başkanı sayın Ala Sarsılmaz ile Emsaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı ve MÜSİAD Genel Başkan Yardımcısı sayın Ali Rıza Arslan toplantıya katılacaklar.
Ödüllü “Liseliler Girişimcilik Yarışması”nda dağıtılacak ödül miktarı arttırıldı. Proje kapsamında dağıtılacak olan 5.500 TL’lik ödül miktarına ilave olarak Elazığlı iş adamımız sayın Osman Benzeş’de 10.000’lik ödül vereceğini açıkladı. Öncelikle sayın Benzeş’e bu vesileyle bir kez daha teşekkür ediyorum.
 “Liseliler Girişimcilik Yarışması” başvuruları devam ediyor ve 30 Eylül 2014 tarihine kadar sürecek. Elazığ’daki liseli gençlerin yarışacağı yarışmada konu sınırlaması olmaksızın, yeni fikirler ve yeni projeler yarışacak. Projeye ilişkin tüm detaylara Elazığ Dernekler Federasyonu ( ELFED) ve Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası ve Elazığ İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün sitesinden ulaşılabilir. Elazığ İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ek Binasında yer alan Ar-Ge Birimine projelerin süresi içinde teslim edilmesi gerekiyor.
Yarışmada dereceye gireceklere parasal ödüllerin yanı sıra İstanbul Teknik Üniversitesi’nde girişimcilik eğitimi verilecek ve birinci olan girişimciye ve projesine, İTÜ Çekirdek’in kriterlerine uyması ve ARI Teknokent yönetimi tarafından uygun bulunması halinde, İTÜ ve İTÜ Çekirdek tarafından projenin ticarileştirmesine destek hizmeti verilecektir.
 
 
ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI
Bu haber 1510 defa okundu.
Ekleme Tarihi :10.6.2014 16:22:37
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.