Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 “GİRİŞİMCİ KENTE DOĞRU”

Tekstil Dünyasının Duayenleri Gençlerle buluşuyor

Tecrübe Transferi Toplantılarının IV. Düzenleniyor

 

Kısa adı ELFED olan, Elazığ Dernekler Federasyonu Başkanlığında, Elazığ TSO, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Elazığ Kültür ve Yardımlaşma Derneği ortaklığında Elazığ’da uygulanmasına başlanan “Girişimci Kente Doğru” projesi kapsamında 5 Haziran 2014 Perşembe günü Elazığ Belediyesi Toplantı Salonu’nda Saat:10.00’da Tecrübe Transferi Toplantılarının dördüncüsüne işadamı Osman Benzeş ve Abdullah Kiğılı konuk oluyor…

Konu hakkında yazılı bir açıklamada bulunan Proje Koordinatörü Doç. Dr. Sayım Yorgun şu bilgileri verdi: Elazığ’da girişimcilik kültürünü geliştirmek üzere hazırladığımız proje kapsamında gerçekleştirilen Tecrübe Transferleri Toplantısı’nın dördüncüsünü 5 Haziran Perşembe günü gerçekleştireceğiz. Tekstil dünyasının duayenleri APS Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Osman Benzeş ve Kiğılı markasının yaratıcısı Abdullah Kiğılı toplantıya katılacaklar.

Ödüllü “Liseliler Girişimcilik Yarışması”na  başvurular devam ediyor ve 30 Eylül 2014 tarihine kadar sürecek. Elazığ’daki liseli gençlerin yarışacağı yarışmada konu sınırlaması olmaksızın, yeni fikirler ve yeni projeler yarışacak. Projeye ilişkin tüm detaylara Elazığ Dernekler Federasyonu     (ELFED) ve Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası’nın sitesinden ulaşılabilir. Elazığ İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ek Binasında yer alan Ar-Ge Birimine projelerin  süresi içinde teslim edilmesi gerekiyor.

Yarışmada dereceye gireceklere parasal ödüllerin yanı sıra İstanbul Teknik Üniversitesi’nde girişimcilik eğitimi verilecek ve birinci olan girişimciye ve projesine, İTÜ Çekirdek’in kriterlerine uyması ve ARI Teknokent yönetimi tarafından uygun bulunması halinde, İTÜ ve İTÜ Çekirdek tarafından projenin ticarileştirmesine destek hizmeti verilecektir. 

 

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 1485 defa okundu.
Ekleme Tarihi :3.6.2014 09:08:43
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.