Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 SGK HEYETİ BAŞKAN ŞEKERDAĞ’I ZİYARET ETTİ

Her yıl 13-19 Mayıs tarihleri arasında kutlanan SGK haftası nedeniyle Sosyal Güvenlik Kurumu Elazığ Müdürü Esat Ceylan ve beraberindeki heyet Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ’ı makamında ziyaret etti

Ziyarette Sosyal Güvenlik Kurumu Elazığ Müdürü Esat Ceylan SGK’nın çalışmaları hakkında Başkan Şekerdağ’a bilgiler vererek, SGK’nın Türkiye’nin üçte iki nüfusuna hitap eden bir kurum olduklarını belirtti.  Ceylan konuşmasında, Türkiye’nin üçte iki bütçesine sahip bir kurum olarak dört ayrı kolu tek çatı altında toplanmasıyla vatandaş odaklı bir çalışma yürüttüklerini ve tek çatı altında daha kaliteli ve daha iyi bir hizmet sunduklarını belirtti.

Şekerdağ: İstihdam üzerindeki yükler azaltılmalı

 13-19 Mayıs tarihleri arasında kutlanan SGK haftasının hayırlı olmasını dileyen Başkan Şekerdağ ziyaretleri nedeniyle Ceylan ve SGK heyetine teşekkür etti. Başkan Şekerdağ değerlendirmesinde, ülkemizde işverenlerin üzerinde çok ciddi bir istihdam yükü olduğunu belirterek, “Bu yük bugün ülkemizin en önemli sorunlarından biri olan kayıt dışılığı teşvik ediyor. Oysa yüklerin azaltılması halinde hem çalışanlar daha fazla maaş alabilecek hem de işveren üzerindeki yükler azaltılarak kayıt dışılık büyük oranda ortadan kalkacaktır. Bu sorun çok uzun süredir ülke gündeminde maalesef halen yerini korumaktadır. Konuyla ilgili olarak Haziran ayında toplanacak olan Yatırım Ortamının İyileştirilmesi Komisyonu’na bu konuyla ilgili önerimizi sunduk inşallah olumlu bir netice alınacaktır” dedi.

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 1695 defa okundu.
Ekleme Tarihi :14.5.2014 16:32:46
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.