Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 

KUYAP PROJESİ EĞİTİMLERİNE BAŞLANDI

Kısa adı KUYAP olan KOBİ Çalışan ve İşverenlerinin Küresel Ekonomideki Değişimlere Uyum Yeteneğinin Artırılması  Projesi kapsamında KOBİ'lere yönelik ücretsiz geliştirme programları kapsamında ilk uygulama Elazığ'da, Oda Yönetim organlarında yönelik başlatıldı.

13 Mayıs’ta başlayan ve üç gün sürecek eğitimlere Elazığ TSO Başkanı Ali Şekerdağ ile birlikte Elazığ TSO Meclis ve Meslek Komitesi Üyeleri katıldı.

Eğitim kapsamında KUYAP Eğitmenleri John Toner, Maurino Bıagı, TOBB temsilcisi Belgin Yılmaz, Eğitmen Mustafa Hilmi Aybaş, Erzurum KUYAT temsilcisi Edip İpekyüz, Elazığ KUYAP temsilcileri Emine Yüksel Şimdi Var ile Buğra Barlas, KUYAP Anka ofisinden İnan Ayrıbaş katıldılar.

Şekerdağ: Eğitime her yaşta insanın ihtiyacı var

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, AB ve aralarında Elazığ TSO’nun da bulunduğu 5 odanın destek ve katkılarıyla yürütülen KUYAP Projesinin 15 ilde uygulandığını belirten Başkan Şekerdağ, “ Proje ile hem işveren hem de çalışanların AB uyum sürecinin tamamlanması ve küresel ekonomiye uyumu hedefleniyor. Bizler iş dünyasının temsilcileri olarak proje kapsamında ilk eğitimleri alıyoruz. Eğitimin sınırı ve yaşı yoktur. Herkesin bilgiye ve öğrenmeye ihtiyacı vardır. Bu nedenle ülkemizden ve farklı ülkelerden gelen konusunda uzman ve deneyim sahibi yeni insanlarla tanışmak ve onların penceresinden dünyaya ve iş hayatına yeniden bakmak bizler açısından da önem taşıyor. Ben zaman ayırarak buraya gelen başta tüm konuşmacılar olmak üzere yönetim organlarımızda yer alan tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyor, bu eğitimlerin yararlı geçmesini temenni ediyorum” dedi.

Şimdivar, proje hakkında bilgiler verdi.

KUYAP Elazığ Ofisi Uzmanı Eminey Yüksel Şimdivar, proje hakkında katılımcıları bilgilendirerek, “Sayın Başkanıma ve tüm Elazığ TSO Yöneticilerine öncelikle teşekkür ediyorum. Projenin yürütücü Odalarından biri olan Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası  Elazığ’a bağlı Malatya, Diyarbakır ve Batman illerindeki organizasyonlarımıza çok ciddi destek sağlamış ve katılımlarıyla projeyi sahiplendiğini göstermiştir.

Uluslarası ve ulusal uzmanlar tarafından, uzun süreçli analizlere dayanılarak hazırlanan program, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası, TOBB ve ÇSGB'nin destekleri ile KOBİ'lerin değişen küresel dinamiklere uyum yeteneğini arttırmayı planlıyor. Şirket sahipleri, üst düzey yetkililer ve çalışanlar için ayrı ayrı planlanan eğitim programının ilkini Elazığ’da başlatıyoruz. Konusunda uzman konuşmacılarımız tarafından üç gün boyunca çok değerli bilgiler siz değerli yöneticilerimizle paylaşılacaktır. Umarım toplantı yararlı olacak ve Elazığ’a katkı sağlayacaktır” dedi.

Küresel Ekonomide Değişim

İlk gün eğitiminde, Mutafa Hilmi Aybaş ‘Küresel Ekonomide Değişim ve İnovasyon’ konusunda bir sunu yaparak toplantıya katılanlarla konu üzerinde fikir alışverişinde bulundu.

 

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 1874 defa okundu.
Ekleme Tarihi :13.5.2014 13:38:24
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.