Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 

SİGORTA SEKTÖRÜ BÖLGE TOPLANTISI

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası ile Elazığ Sigorta Acenteleri Derneği (ESAD) işbirliğinde “Sigorta Acenteleri Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi İstişare Toplantısı” Elazığ TSO’nun ev sahipliğinde geniş bir katılımla yapıldı.

Toplantıya, Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ, Elazığ TSO Meclis Başkanı A.Hamit Kaya, TOBB Sigortacılık Meclis Üyesi Levent Korkut, ESAD Başkanı Mustafa Bicer, Elazığ TSO 14 Meslek Komitesinde sigorta sektörü temsilcisi Meclis Üyesi Hikmet Afacan, Elazığ TSO Meclis Üyeleri, çok sayıda bölge illerinin sigorta dernek başkanları ile TOBB il delegeleri ile sigorta sektöründe iştigal eden firma temsilcileri katıldı.

Şekerdağ: Sektör, güven sorununu aşmalı…

Toplantının açılış konuşmasını yapan Elazığ TSO Başkanı Ali Şekerdağ, sektörel bilgilendirme ve istişare toplantılarının yararlı olduğunu belirterek, “Bugün farklı illerden gelen sektör temsilcileri ile sektörün içinde yer aldığı kurum yetkililerinin yapılacak istişarelerle önemli sonuçlar elde edeceklerine ve sektörün gelişmesine katkı sağlayacağına inanıyorum. Sigortacılık bugün en fazla güven sorunu yaşayan sektörlerin başında geliyor. İnsanlar kendi çevrelerinde en güvendikleri kişilerle sigorta işlemlerini yapmaya gayret gösteriyor. Dolayısıyla bu tür sorunların ortadan kalkmasında istişare toplantıları ve çıkan sonuçların ilgili mercilere taşınması sektör adına önem taşıyor. Biz Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası olarak sektörün gelişmesi ve sorunlarının ortadan kalkması için üzerimize düşen tüm sorumluluklarımızı yerine getirmeye hazırız. Bu düşüncelerle toplantının hayırlı olmasını diler, saygılar sunarım” dedi.

Kaya: Sektörün güçlenmesi için adımlar atılmalı…

Toplantıda bir teşekkür konuşması yapan Elazığ TSO Meclis Başkanı A.Hamit Kaya’da sektörün sorunlarının tespiti noktasında toplantının önemi üzerinde durarak, “Bölge toplantısında sektör temsilcileri tarafından tüm sorunlar dile getirilerek gerekli çözüm önerileri burada tartışılacak ve gündeme getirilecektir. Ben çok zamanınızı almadan tespit etmiş olduğumuz bazı konuların kısaca altını çizmek istiyorum:

-  Sektöründe, şirketlerimizin ve acentelerimizin güçlenmesi için yasal düzenleme ihtiyaçları,

-      Trafik sigortasında sektörün yükünün veya riskinin azaltılması,

-      Tarım sigortası gibi yeni alanların geliştirilmesi,

-      Sektörümüzün özellikle yıkıcı fiyat rekabetinden kaçınması,

-      Acentelerin çalışma koşullarının iyileştirilmesi,

-      Poliçe pazarlamasında belirli kriterler getirilmesi,

-    Sektör dışında yer alan kurumların yaptığı sigorta işlemleri nedeniyle doğan haksız rekabetin önlenmesi,

-  Sektöre kamuoyundan güvenin sağlanması hususlarının önemli olduğu görülmektedir.

Bu sorunlarla birlikte sektörün içinde bulunduğu mevcut durum il delegelerimiz tarafından dile getirilecektir. Bu vesileyle Bölge Toplantısının, sektörün gelişmesine ve sorunlarının çözümüne katkı sağlaması dileklerimle, tüm emeği geçenlere ve katılanlara teşekkür eder, en derin saygılarımı sunarım” dedi.

Korkut: Yasal düzenlemeler de sektörün sesine kulak verilmeli…

İstanbul Ticaret Odası Sigorta Sektörü Komite Başkanı ve TOBB Sigortacılık Meclis Üyesi Levent Korkut ise yaptığı değerlendirmede, sektörün sorunlarının çözümü ve belli bir kriterle sigortacılığın yapılması için son yıllarda çok sayıda yasal düzenleme yapıldığını belirterek, “Son olarak yapılacak değişiklik için bizlerin de görüş ve önerileri alındı. Bunun üzerine biz sektörle ilgili çok geniş çaplı çalışmalar yaparak ilgili mercilere ulaştırdık. Ancak, yasa tasarısına baktığımızda pek beklentilerin karşılandığını görmedik. Bunları karşılıklı olarak yapacağımız tartışma bölümünde birebir değerlendireceğiz. Ben bölgemizin tüm illerini Elazığ’da toplayarak ev sahipliği yapan Elazığ TSO’ya ve ESAD başta olmak üzere diğer tüm derneklerimize ve il delegelerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından karşılıklı plaket takdimi yapılarak, sektör temsilcileriyle istişare toplantısına geçildi. 

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 1627 defa okundu.
Ekleme Tarihi :7.5.2014 16:43:04
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.