Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 Başkan Şekerdağ Hıdırellez Kutlamalarına Katıldı

Geleneksel Bahar Bayramı “Hıdırellez Kültür ve Bahar Bayramı”,  il protokol üyeleri ve vatandaşların katılımı ile Zafran Mesire alanında kutlandı.

 

100. Yıl Zafran Mesire alanında gerçekleştirilen programa Vali Yardımcısı Mesut Gençtürk, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ali Şekerdağ ile kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, Elazığ TSO Yönetim Kurulu Üyesi İdris Alan, STK temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

 

Her yıl 6 Mayıs'ta kutlanan Hıdırellez’in bir şenlik havasında kutlandığını söyleyen Elazığ İl Kültür ve Turizm Müdürü Tahsin Öztürk, “Hıdırellez, Hızır ve İlyas isimlerinin birleşmesiyle ortaya çıkmıştır. Hıdırellez, Ab-ı Hayat suyunu içerek ölümsüzlüğe kavuşmuş Hızır ve İlyas isimli iki kardeş darda kalan iyi insanların yardımına koşmak üzere birbirlerinden ayrılmışlardır. Hızır karada, İlyas ise denizde bulunan iyi insanların yardımına koşarlar ve senede bir gün bir gül ağacının dibinde buluşurlar. İşte buluşma 6 Mayıs günüdür.” dedi.

 

Kutlamalar çerçevesinde Elazığ TSO ve Elazığ Belediyesi’nin katkılarıyla vatandaşlara aşure ve çeşitli yöresel yiyecekler ikram edildi. Hıdırellez kutlamaları Mehteran Takımı gösterisi, Halk Oyunları gösterisi, Elazığ Musiki Konservatuarı Derneği Korosu konseri ve mahalli sanatçıların konserleriyle sona erdi.

 

 

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 2127 defa okundu.
Ekleme Tarihi :7.5.2014 16:37:36
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.