Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 “ Elazığlı Gençler Geleceğin Girişimcisi Olmak  İçin Yarışacak

Elazığ Dernekler Federasyonu başkanlığında, Elazığ TSO ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü ortaklığında uygulanan “Girişimci Kent Doğru Elazığ” Projesi kapsamında “Liseliler Girişimcilik Yarışması”na başvurular 1 Mayıs 2014 tarihi itibariyle başlıyor.

Konu hakkında yazılı bir açıklamada bulunan Proje Koordinatörü Doç.Dr. Sayım Yorgun şu bilgileri verdi: “Liseli öğrencilerin bireysel ve takım halinde yarışabilecekleri yarışmada konu sınırlaması olmayıp, ulusal ve uluslararası piyasalardaki bir boşluğu oldurabilecek, gelir getirecek ve pazarlanabilecek her türlü yeni ürün/hizmet bu yarışmanın konusu olabilecek. Ancak daha önceden herhangi bir kişi veya kurum tarafından ödüllendirilmiş veya hayata geçirilmiş ürünler/hizmetler yarışmaya dahil edilmeyecektir.

Yarışmanın birinci aşaması ön eleme turu olacak ve projelerin yarışma konusu kapsamında olup olmadığının değerlendirileceği ön eleme turu, yarışmacıların “Başvuru Formu” üzerinden yapılacak. Yarışma turuna katılmaya hak kazanan adaylar, jüri ve seyirciler karşısında projelerini sunacak.  

Projenin Jürisi, proje koordinatörünün başkanlığında Fırat Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Elazığ İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Elazığ Sanayi ve Ticaret Odası, Elazığ Dernekler Federasyonu  ve Elazığ Kültür ve Dayanışma Derneği’nin  önereceği üyelerden oluşacak.

Yarışmada dereceye girenlere parasal ödül, İstanbul Teknik Üniversitesi’nce ücretsiz girişimcilik eğitimi ve projenin uygulanmasına yönelik destek verilecek. Proje’de Birincilik Ödülü :3000-TL., İkincilik Ödülü:1500-TL., Üçüncülük Ödülü  :1000-TL.   Ayrıca dereceye giren ilk üç girişimciye, İstanbul Teknik Üniversitesi  “Çekirdek 2015 Dönemi Eğitimleri”ne ücretsiz olarak katılma hakkı verilecek. Yarışmada birinci olan girişimcinin  projesine, İTÜ Çekirdek’in kriterlerine uyması ve ARI Teknokent yönetimi tarafından uygun bulunması halinde, İTÜ ve İTÜ Çekirdek tarafından projenin ticarileştirilmesine destek hizmeti verilecek.

Başvurulara ilişkin form ve bilgilere www.elfed.org.tr  ve www.elazigtso.org.tr adreslerinden ulaşılabilir. Başvurular   30 Eylül 2014’ne kadar  Elazığ İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ek Binası adresinde yer alan Strateji Geliştirme Ar-Ge Birimi’ne iletilmesi gerekiyor. Yarışma ve yarışmaya ilişkin gelişmeler, Elazığ İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Elazığ TSO, ELFED  ve ELKUYARD’ın adresinde duyurulacaktır. Bu duyuruların takibi yarışmacının sorumluluğundadır.”

 

 

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 1492 defa okundu.
Ekleme Tarihi :30.4.2014 16:43:37
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.