Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
OSB Heyeti, Elazığ TSO Meclisine Konuk Oldu

Elazığ TSO Nisan ayı Meclis Toplantısı A.Hamit Kaya başkanlığında yapıldı. Toplantıya Elazığ OSB Yönetim Kurulu Başkan Yrd. Muhyettin Kaya, OSB Danışmanı Yrd.Doç.Dr. Ahmet Orhan ile OSB Mühendisleri katılarak, Elazığ TSO Meclis Üyelerine OSB’deki son gelişmeler ve çalışmalar hakkında detaylı bilgilendirme yaptılar.

Kaya: OSB Elazığ İçin Çok Önemli Bir Değerdir

Meclis toplantısının açılış konuşmasını yapan Meclis Başkanı A.Hamit Kaya, Elazığ’ın yatırımlar açısında fırsat olarak görülen en önemli değerlerinin başında Organize Sanayi Bölgesinin geldiğini belirterek, OSB’nin son yıllardaki başarılarını kutladı.

Kaya konuşmasında, “ Nisan ayı meclis toplantımızı açarken tüm katılımcılara en derin saygılarımı sunarım. Bir önceki toplantımızda ifada etmiş olduğum gibi, yapılan atamalar ve seçimler sonrasında Elazığ için yeni bir dönem başlamış ve bu yeni dönemde Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Meclisi olarak çok daha aktif ve başta üyelerimiz olmak üzere tüm halkımıza daha etkin hizmet vermemiz gerektiğinin altını çizmiştim. Nisan ayı Meclis toplantısından başlamak üzere her toplantımıza ilimiz için önemli kurum yetkilileri ve yöneticilerimizi davet ederek burada karşılıklı olarak görüş alış-verişinde bulunacağız. İlk toplantımıza ilimiz sanayisi adına büyük önem taşıyan Elazığ Organize Sanayi Bölgesi Yönetimini davet ettik. OSB Başkanı Sayın Suat Öztürk yurtdışında olduğundan bu toplantıya iştirak edemedi. Ancak çok değerli Yönetim Kurulu Başkan Vekili Muhyettin KAYA ve OSB yetkilileri aramızdalar. Kendilerine davetimize icabet ettikleri için Odamız Meclisi adına teşekkür ediyorum. Organize Sanayi Bölgesi, ilimizin yatırımlar açısından güçlü yönleri ifade edildiğinde çok önemli bir değer olarak karşımıza çıkmaktadır. Kalkınma ve gelişme trendine girmiş illerde yatırımcıların aramış olduğu en önemli kriterlerden biri OSB’lerin varlığıdır.

Bugün sürekli olarak gelişen, Elazığ ekonomisi, istihdamı ve ihracatına çok ciddi katkılar sağlayan ve 70’in üzerinde ülkeye ihracatı ile dikkat çeken Organize Sanayi Bölgemizin daha büyük kapasitelere ulaşması noktasında tüm kurumlar ve yöneticiler olarak en etkili şekilde işbirliği ve dayanışma içerisinde olmalıyız.

Biz Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Meclisi olarak her türlü işbirliğine ve projelerde yer almaya hazır olduğumuzun özellikle altını çizmek istiyorum. Çünkü, Elazığ OSB’nin kapasitesini büyütmeden, altyapı imkanlarını geliştirmeden ne oradaki işletmelerin büyümesini ne de yeni yatırımların gelmesini sağlayamazsınız. Bu nedenle sorumluluk sahibi tüm kurum ve kuruluşların Elazığ’ın geleceği açısından önem taşıyan OSB gibi tüm büyük projelere katkı sağlaması gerekmektedir.

Sözlerimi OSB yetkililerine bırakmadan önce, özellikle son yıllarda Elazığ OSB’deki çalışmalar ile ülke genelinde dikkat çeken ve OSB’nin yatırımlar açısından cazibesini artıran Elazığ OSB Yönetimine ve tüm çalışanlarına teşekkür eder, başarılarının devamını diler, saygılar sunarım” dedi.

Bingöl: Elazığ OSB Türkiye’ye Örnek Teşkil Ediyor

Meclis Başkanı A.Hamit Kaya’nın açılış konuşmasının ardından OSB Elektrik Mühendisi Oğuzhan Bingöl, OSB hakkında çok detaylı bir sunu yaparak çalışmalar ve mevcut durum hakkında bilgiler verdi.

Bingöl değerlendirmesinde, 108 sanayi işletmesinin faaliyette olduğu Elazığ OSB’den sadece bir yazılım firmasının 40’ın üzerinde ülkeye ihracat yaptığını belirtti. Elazığ OSB’nin genişletilme ve yeni yatırımcılara sunulmak üzere 250 yeni sanayi parseli daha oluşturulduğunu ifade ederek, OSB’nin yükleme boşaltma istasyonuna kavuşarak demir yolunu etkin bir şekilde kullanmaya başladığını ve bunun navlun giderlerini yaklaşık yüzde 45 azalttığını söyledi. OSB’nin doğalgaz, internek, elektrik sistemi ve altyapısı ile Türkiye’de örnek olduğunun altını çizen Bingöl, elektrik kesintilerinin olmadığı bir bölge oluşturulduğunu ve bu durumun işletmeler açısından çok değerli olduğunu belirtti. OSB için Türkçe, İngilizce ve Arapça tanıtım filmi ve katalog hazırlandığını aynı zamanda ulusal medya aracılığı ile Elazığ’a yatırım ilanları yapıldığını söyleyen Oğuzhan Bingöl, OSB’nin gelişim ve değişiminin devam ettiğini ifade etti.

 

Karataş Faaliyet Raporunu Okudu

Yapılan bilgilendirmenin ardından Elazığ TSO Yönetim Kurulu Üyesi Suat Karataş 2014 Yılı Nisan Ayı Yönetim Kurulu Faaliyet Raporunu okudu. Meclis faaliyet raporunun okunmasının ardından gündem maddelerini görüşerek oturuma son verdi.

 

2014 Nisan Ayı Yönetim Kurulu Faaliyetleri

-          Odamızın da ortağı olduğu “Girişimci Kente Doğru” Projesi kapsamında Elazığ Dernekler Federasyonu ile birlikte Lise öğrencilerine yönelik Girişimcilik Eğitimleri ve Kariyer Günleri etkinlikleri başlatılmıştır.

-          Elazığ Valiliği, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası  ve Fırat Üniversitesi tarafından Haziran ayı içerisinde yapılması planlanan “Elazığ 2. Ekonomi Kurultayı” hazırlıklarına Odamız tarafından katılım sağlanmış, yer aldığımız komisyonlarla ilgili raporlar hazırlanmıştır.

-          Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği öncülüğünde, Odamızın da aralarında bulunduğu 5 Oda tarafından yürütülmekte olan KUYAP Projesinin, Eğitim ihtiyaç analiz çalışması sonrasında eğitim takviminin oluşturulması için KUYAP ofisiyle çalışma sürdürülmektedir.

-          Elazığ Belediye Başkanımız Meclis Üyelerinin de katılımı ile ziyaret edilmiş, Belediye Meclis Salonunda düzenlenen toplantı ile karşılıklı olarak görüş alış-verişinde bulunulmuştur. Sayın Belediye Başkanının önümüzdeki günlerde Meclis Toplantısına da katılımı gündeme gelmiştir.

-          Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri çerçevesinde İlimiz Sanayi Sitesi Sanayi Camiinde yaklaşık 2 bin 500 kişiye kavurma-pilav ikram edilerek gül dağıtılmıştır.

-          Fırat Kalkınma Ajansı’nın organize ettiği etkinlik kapsamında Suudi Arabistan’dan gelen yaklaşık 20 işadamı ile Odamız Meclisinde bir toplantı yapılarak, ilimiz tanıtımı ve yatırım imkanları hakkında Odamız tarafından hazırlanan tanıtım filmi Arapça olarak seslendirilmiş ve işadamlarıyla yatırım ve işbirliği konuları görüşülmüştür.

-          MÜSİAD Genel Başkanı Sayın Nail Olpak ve Yönetim Kurulu Üyeleriyle Odamız Meclis Salonunda bir toplantı yapılarak ilimiz ekonomi ve sanayisi değerlendirilmiş ve tarafımızdan MÜSİAD Üyelerine ilimize yatırım yapması çağrısında bulunulmuştur.

-          Marmara Elazığlılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleriyle Odamızda bir araya gelinmiş ve başta lobi çalışmaları olmak üzere Elazığ Tanıtım Günleri değerlendirilmiştir.

-          TOBB başta olmak üzere diğer kurum ve kuruluşlardan Odamıza intikal eden tüm konular Üyelerimizle SMS, E-Posta, Odamız Web Sitesi ve Basın aracılığı ile paylaşılmıştır.

 

 

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 2023 defa okundu.
Ekleme Tarihi :30.4.2014 12:45:51
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.