Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 MÜSİAD BAŞKANI OLPAK İLE EKONOMİK DEĞERLENDİRME

MÜSİAD’ın 85. Genişletilmiş İdare Kurulu Toplantısı için Elazığ’a gelen Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Başkanı Nail Olpak ve beraberindeki heyet Elazığ TSO’yu ziyaret ederek ekonomik değerlendirmelerde bulundu.

Hükümet Ekonomi  İçin Atılması Gereken Adımları Gerçekleştirmeli

Elazığ TSO Meclis Salonunda Elazığ TSO Başkanı Ali Şekerdağ, Meclis Başkanı A.Hamit Kaya, Elazığ TSO Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri, MÜSİAD Elazığ Şube Başkanı Av.İbrahim Gök ve MÜSİAD Yönetim Kurulu Üyeleri’nin katıldıkları toplantıda bir konuşma yapan MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak, 2013 yılı ekonomisinin iki devre halinde gerçekleştiğini belirterek, “Geçen yılın ilk döneminde daha fazla ekonomiye odaklanma söz konusu idi. Ancak ikinci dönemde siyaset ve Türkiye gündemi daha farklı alanlara yoğunlaştı. Tüm bunlara rağmen Avrupa ülkelerinde ekonomik büyüme 0,5 olarak gerçekleşirken Türkiye ekonomisi yüzde 4 büyüdü. Bu dönemde sadece enflasyon beklenin üzerinde gerçekleşti. MÜSİAD olarak bunu bir çok kez rapor olarak sunduk. 2014 yılı için de iyimseriz. Merkez Bankasının bir miktar faizleri düşürmesinin iş dünyası açısından iyi olacağını yineliyoruz. İş dünyasına yönelik yapmış olduğumuz çeşitli anketlerimiz mevcut bu anketlerimizde iş dünyasının beklentilerini analiz ediyoruz. Bu raporlarda 2014 yılı ekonomisinin daha iyi olacağını görmekteyiz. Elbette bu iyimser tablo için hükümetin yapması gereken, atması gereken adımlar var. Sivil Toplum Kuruluşları ve iş dünyasının da sorumlulukları var elbette. Bugün işte bu sorumluluk duyguları içerisinde Ülke içinde ve yurt dışından yaklaşık 700 işadamı ve Sayın Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Lütfi Elvan’ın da iştirakiyle Elazığ’dayız. Bizlere ev sahipliği yaptığınız için çok teşekkür ediyorum” dedi.

Tüm MÜSİAD Üyelerini Elazığ’a Yatırıma Davet Ediyoruz

MÜSİAD Genel Başkanı Olpak’ın konuşmasının ardından bir değerlendirme yapan Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ; “Bugün MÜSİAD Genel Başkanı Sayın Olpak ve MÜSİAD Üyelerini Odamızda ve ilimizde ağırlamaktan duyduğum büyük memnuniyeti ifade etmek istiyorum. Sayın Başkanın Ülke ekonomisi adına yapmış olduğu değerlendirmenin Elazığ ölçeklerinde ben de yerel bir değerlendirmesini yapmak istiyorum. İlimiz, ulaşım imkanları, üniversitesi, yer altı kaynakları, su potansiyeli, tarım ve hayvancılıktaki avantajları, turizm varlıkları ve tarihi birikimi ile bölgemizin en önde gelen illerinden biridir. İlimiz Ülkemizin cazibe merkezi ilan edilen illeri arasında yer almakta olup, yine yaşanabilir iller sıralamasında 12. Sırada yer almaktadır. Tüm bunlara rağmen 2012 yılında yayınlanan Yeni Teşvik Yasası kapsamında 4. Bölgede yer alan Elazığ çevre illerine göre haksız bir rekabet ile karşılaşmıştır. 2012 yılına kadar yılda ortalama 65 yatırım teşvik belgesinin düzenlendiği ilimizde 2012 yılı sonrasında ancak 34 belge alabilmiştir. Biz ekonominin çatı örgütü kuruluşu olarak bu konuyla ilgili çok ciddi çalışmalar yaparak ilgili tüm mercileri bilgilendirdik. Sizlerin de katkı ve destekleriyle önümüzdeki süreç içerisinde ilimiz adına bu haksız uygulamanın yeni bir düzenleme ile kaldırılması noktasında sizlerin de desteklerini bekliyoruz. Yine aynı şekilde tüm MÜSİAD üyelerinin ilimizdeki yatırımlarına Oda olarak her türlü desteği ve katkıyı vermeye hazır olduğumuzu belirtir, ziyaretiniz için şahsım ve Odamız adına teşekkürlerimi sunarım” dedi.

Başkan Şekerdağ’a Plaket

Yapılan konuşmaların ardından MÜSİAD Genel Merkezi’nin İstanbul’da oluşturduğu hatıra ormanına, Elazığ adına da 20 fidan dikildiğini belirten MÜSİAD Başkanı Olpak, hazıra ormanının anısına düzenlenen sertifikayı Başkan Şekerdağ’a takdim etti. 

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 1824 defa okundu.
Ekleme Tarihi :25.4.2014 14:43:41
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.