Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 ELAZIĞ KALKINMA KURULTAYI

Elazığ Valiliği öncülüğünde Fırat Üniversitesi ve Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası tarafından “Elazığ 2.Ekonomi Kurultayı” 2014 Haziran ayında yapılacak.

Elazığ Valiliği, Fırat Üniversitesi ve Elazığ TSO tarafından oluşturulan komisyon tarafından konuyla ilgili yapılan değerlendirmede şu bilgiler verildi:

İlimiz ekonomisini ciddi bir incelemeye tabi tutmak, ekonomik potansiyelini, sorun ve ihtiyaçlarını tespit etmek, özellikle de girişimcileri bilgilendirip, yönlendirmek bu yolla İl ekonomisine ivme kazandırmak amacıyla ilki 2001 yılında yapılan Ekonomik Kurultay benzeri bir çalıştay Haziran- 2014 ayında düzenlenecektir.

 Ekonominin yanı sıra kalkınmanın vazgeçilmez bileşenleri olan sosyal ve kültürel yapıyı da içine alan “Elazığ Kalkınma Kurultayı” adı verilen çalışmayla ilgili Elazığ Valiliği, Belediye Başkanlığı, Fırat Üniversitesi Rektörlüğü ile Ticaret ve Sanayi Odası Düzenleme ve Yürütme Kurullarını oluşturarak, çalışma konusu sektörleri belirleyerek çalışmalara başlanmıştır.

Kalkınma Kurultayı çalışma konusu sektörler; Bitkisel Üretim, Hayvancılık, Su Ürünleri, Yer Altı Kaynakları, Sanayi ve Teknoloji, Altyapı-Ulaştırma-Kentleşme, Eğitim-Bilişim, Kültür ve Turizm, Spor, Sağlık, Çevre, Ticaret ve Finans, Göç, İstihdam-Girişimcilik olmak üzere toplam 14 sektör belirlenmiş olup, sektör başkanlık görevleri üniversite akademisyenleri tarafından yürütülmektedir. 

Düzenlenecek Kalkınma Kurultayı ile ilgili faaliyette İl’deki kamu ve özel kesimden herkesin yer alması, katkı sağlaması ve faaliyeti canı gönülden desteklemesi en samimi arzu ve beklentimizdir. Özellikle kamu-özel ayrımı yapmaksızın İl’deki tüm kuruluş ve kişilerin ((İlçe Kaymakamlıkları, Kamu- Özel Kuruluş Yetkilileri ve Çalışanları, Gönüllü Kuruluşlar, Sivil Toplum Kuruluşları, Vakıflar, Dernekler, Görsel ve Yazılı Basın Kuruluşları) çalışmalarda yer almasının ve sektörel raporların hazırlanmasında pay sahibi olmasının uygun olacağı değerlendirilmektedir.

                              SEKTÖRLER

1.                     Bitkisel Üretim

2.                     Hayvancılık

3.                     Su Ürünleri

4.                    Yeraltı Kaynakları

5.                    Sanayi ve Teknoloji

6.                    Altyapı-Ulaştırma-Kentleşme

7.                    Eğitim-Bilişim

8.                    Kültür-Turizm

9.                    Spor

10.                  Sağlık

11.                  Çevre

12.                  Ticaret-Finans

13.                  Göç

14.                  İstihdam-Girişimcilik

Bu haber 1526 defa okundu.
Ekleme Tarihi :25.4.2014 10:24:37
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.