Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 SUUDİ İŞADAMLARIYLA YATIRIM FIRSATLARI TOPLANTISI

Fırat Kalkınma Ajansı tarından organize edilen Suudi Arabistan alım heyetinde yer alan yaklaşık 20 işadamıyla Elazığ TSO’da, yatırım ve işbirliği fırsatları değerlendirildi.

 

Şekerdağ: Suudi Kardeşlerimizle İşbirliğini Artırmak İstiyoruz

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ tarafından Meclis Salonunda ağırlanan Suudi işadamlarına, Elazığ TSO tarafından hazırlanan Elazığ Tanıtım ve Yatınım Fırsatları filmi Arapça olarak izletildikten sonra, Başkan Şekerdağ tarafından ilin yatırım potansiyeli, ihraç ürünleri, hizmetler sektöründeki potansiyeli ve işbirliği noktasında yapılabilecekler hakkında bilgilendirme yapıldı.

Başkan Şekerdağ açıklamasında, “Suudi Arabistanlı çok değerli kardeşlerimizi bugün Odamızda ağırlamaktan duyduğum memnuniyeti ifade etmek istiyorum. İlimizin ihracat yaptığı ülkeler arasında Suudi Arabistan’da bulunmasına rağmen biz bunu yeterli görmüyoruz. Ülkemizden ve İlimizden Suudi Arabistan’a ihracat başta olmak üzere, karşılıklı ticaret ve her türlü işbirliğinin en üst seviyede gerçekleşmesini temenni ediyoruz. İzlemiş olduğunuz Elazığ tanıtım filminde ilimizin tüm alanlardaki potansiyeli hakkında bir özet yapmış bulunmaktayız.

Oda olarak gerek Elazığlı işadamlarıyla gereksi başka illerdeki işadamlarıyla irtibat ve her türlü resmi prosedürlerin yürütülmesi noktasında Fırat Kalkınma Ajansı ve Odamız her türlü destek ve işbirliğine hazırız. Bununla birlikte ilimizde yatırım noktasında çok sayıda alan mevcut. Suudi işdünyasının biz Elazığ’da yatırım yapmasını arzu ediyoruz.

Bu anlamda devlet destekleriyle birlikte yöremize uyun FKA ve TKDK destekleri de mevcut. Bu imkanların tümü yabancı yatırımcılar için de geçerlidir. Elbette yatırım ve ticaret bir günlük ziyaretler ile olmayacaktır. Biz sizleri her zaman ilimizde ağırlamak isteriz. Davet edilmemiz halinde ise Suudi Arabistan’a heyet halinde geliriz.

Bugün yoğun olarak Riyad’dan gelen işadamlarını görüyoruz. Bu işbirliğini bir adım daha ileri taşıyarak Elazığ ve Riyad’ın kardeş şehir olmasını da arzu ediyoruz. Bu vesileyle ziyaretinizin karşılıklı işbirliği noktasında yeni bir dönemin ilk adımı olmasını temenni eder saygılar sunarım” dedi.

 

Suudi İşadamlarından Teşekkür…

Başkan Şekerdağ’ın konuşmasının ardından sohbet havasında yaklaşık bir saat süren toplantıda Suudi İşadamları Elazığ TSO’nun kendilerine göstermiş oldukları ilgiden ötürü teşekkür ettiler. Hazırlanan tanıtım filminin çok güzel olduğunu, Elazığ’ı oturdukları yerden her yönü ile yakından tanıma fırsatı bulduklarını ifade ederek, FKA ve Elazığ TSO’nun destekleriyle ilimizdeki bazı işletmeleri de yerinde ziyaret edeceklerini belirten işadamları Elazığ’la ticaretin artması noktasında Başkan Şekerdağ’ın temennilerine katıldıklarını ifade ettiler.

 

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 1928 defa okundu.
Ekleme Tarihi :21.4.2014 11:40:12
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.