Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 

KAYA: Elazığ Adına Yeni Bir Dönem Başlamıştır

Elazığ TSO Mart Ayı Meclis Toplantısı A.Hamit Kaya Başkanlığında yapıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Meclis Başkanı Kaya, Elazığ’da yerel yönetimler başta olmak üzere il yönetim kadrolarının tamamen değiştiğini ve Elazığ için yeni bir dönem başladığını söyledi. Kaya konuşmasında, “Elazığ adına başlayan bu yeni dönemde il yöneticilerinin ilk hedefinin ilin kalkınma ve gelişme olması ilimiz adına son derece umut verici bir süreçtir”dedi.

Elazığ’ı Hep Birlikte Kalkındıracağız…

Meclis Başkanı A.Hamit Kaya Meclis Toplantısının açılış konuşmasında şunları söyledi: “Çok değerli Meclis Üyeleri, yerel seçim süreciyle Mart ayı meclis toplantımızın çakışması nedeniyle toplantıyı yaklaşık iki hafta gecikmeli olarak yapıyoruz.

Malumunuz olduğu üzere yerel seçim süreci tamamlanmış olup, seçimlerin ardından Meclis Üyelerimizin büyük çoğunluğunun katılımı ile Sayın Belediye Başkanımıza bir nezaket ziyaretinde bulunulmuş ve Belediye Meclis Salonunda çok güzel bir toplantı organize edilmiştir.Söz konusu toplantıda Sayın Belediye Başkanımıza iş dünyası olarak önceliklerimiz ve beklentilerim hakkında kısa da olsa bir değerlendirme şansı bulunmuştur.

Sayın Başkan, toplantıda çok açık konuşarak Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası ile birlikte bu süreci birlikte yöneteceklerini ifade ederek, kapısının iş dünyasına randevusuz sürekli açık olduğunu belirtmiştir.

İlimizin kalkınma ve gelişmesinde Belediye’nin lokomotif olması gerektiğinin de altını çizen Sayın Belediye Başkanımızla en yakın süre içerisinde Odamız Meclisinde bir araya gelinerek bu konular yeniden daha detaylı bir şekilde değerlendirilecek ve Belediyeden beklentilerimiz kendilerine rapor halinde verilecektir.

Sayın Valimizin katılımı ile Odamızda bir ekonomik değerlendirme toplantısı yapılarak, yatırımların önündeki engellerin aşılması noktasında görüş alışverişinde bulunulmuştur. İlimizde üst yönetim kadrolarının kalkınma ve gelişme noktasında ilimizde yapılması gerekenlerle ilgili, istekli ve iş yapma arzusuna şahit olmaktayız. Bu durum ilimiz açısından çok önemli bir gelişmedir. Elazığ TSO Meclisi olarak bu sürece elimizden gelen katkıyı sağlayarak Elazığ adına başlayan bu yeni dönemi çok iyi değerlendirmemiz gerektiğine inanmaktayım. Bu noktada, Elazığ TSO Meclisi olarak bundan sonra her toplantımıza ilimiz idarecileri ile kanaat önderlerini davet ederek önemli adımlar atmak istiyoruz.

Odamız Yönetim Kurulu, Genel Sekreterlik ve İlgili birimlerimiz tarafından 2013 yılı ve sonrası için bir yol haritası hazırlanmış olup, başta üyelerimiz olmak üzere, tüm halkımıza yönelik önemli çalışma ve hedefler belirlenmiştir. Bu çalışma önümüzdeki hafta içerisinde Odamız Web Sitesinde de yayınlanacak olup, tüm Meclis Üyelerimiz Odamızın yıl sonuna kadar hangi gün ne yapacağını buradan takip ederek katılım sağlayabileceklerdir.

Yine Odamız hizmetleri açısından çok önemli bir husus olan Meslek Komitelerinin iyi çalışması noktasında geçen süre içerisinde istediğimiz noktaya gelmiş değiliz. Bu hafta içerisinde yapılan Meslek Komitesi Toplantılarına da çok az bir katılım olmuştur. Meclis’in ve Yönetim Kurulumuzun çok iyi bir gündem oluşturmasında Meslek Komitelerinden gelecek öneriler ve sorunlar büyük önem taşıyor. Meslek Komiteleri iyi çalışmaz ise Meclis ve Yönetim de istediği performansı yakalayamıyor.

Bu nedenle tüm Meclis üyelerimizden önemle önümüzdeki aydan itibaren Meslek Komitesi Toplantılarına tüm üyelerinde iştiraki ile katılım sağlayarak, etkin olmalarını rica ediyorum.

Bu düşüncelerle katılımınız için teşekkür eder, saygılar sunarım.”

 

Karataş Yönetim Kurulu Faaliyetlerini Okudu…

Meclis Başkanı A.Hamit Kaya’nın açılış konuşmasının ardından, Meclis gündem maddelerinden olan Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu Yönetim Kurulu Üyesi Suat Karataş tarafından okundu.

 

 

2014 MART AYI YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU

-       Elazığ Defterdarlığı tarafından organize edilen Vergi Ödül törenine Odamız tarafından katılım sağlanmıştır.

-       Çaydaçıra Film Festivali’nin 2014 düzünleme komitesi Sayın Valimiz Başkanlığında Odamızda organize edilmiş ve Elazığ adına önemli bir kültürel faaliyet olan festivalin 2014 organizasyonu tartışılmıştır.

-       İl Emniyet Müdürümüz “Polis Haftası Kutlamaları” çerçevesinde Odamıza davet edilerek, Emniyet Mensupları ile kahvaltıda bir araya gelinmiştir.

-       Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği öncülüğünde, Odamızın da aralarında bulunduğu 5 Oda tarafından yürütülmekte olan KUYAP Projesinin, Diyarbakır, Batman, Malatya ve Elazığ tanıtım toplantıları tamamlanmış, iş dünyasına yönelik olarak yapılan İhtiyaç Analiz Çalışması, Proje üst yönetim kadrosunun katılımı ile Odamızda bir çalıştayla değerlendirilmiştir. Çalıştay ile birlikte Mayıs ayında Odamızda iş dünyası ve çalışanlara yönelik eğitimlerin başlatılması karlaştırılmıştır.

-       Yatırım Ortamının İyileştirilmesi Kurulu tarafından Mayıs ayında yapılacak geniş katılımlı toplantıda değerlendirilmek üzere Odamızdan talep edilen, yatırımların önündeki engellerle ilgili hazırlanmış olan raporumuz TOBB aracılığı ile ilgili kuruma sunulmuştur.

-       Bu Raporda ana başlıklar itibarı ile sorunlar şu şekilde maddelendirilmiştir:

·                     Bürokratik Engeller ve Eşgüdüm Yetersizliği

·                     Yen Teşvik Yasasının Elazığ’a Getirdiği Olumsuzluklar

·                     KOSGEB, Kalkanıma Ajansları ve TKDK Desteklerinin Yetersizliği

·                     Kaynakların Ekonomiye Kazandırılamaması

·                     İşsizlikle Mücadelede İşverenlerin Desteklenmesi

-       Yerel Seçim süreci içerisinde Odamızı ziyaret eden, tüm siyasi parti temsilcileriyle görüşülmüş ve Odamız tarafından hazırlanmış olan “2023 Elazığ Manifestosu” dosyası takdim edilmiştir.

-       TOBB başta olmak üzere diğer kurum ve kuruluşlardan Odamıza intikal eden tüm konular Üyelerimizle SMS, E-Posta, Odamız Web Sitesi ve Basın aracılığı ile paylaşılmıştır.

-       Odamızın 2014 yılı hedefleri ve stratejik raporu hazırlanmış ve bu rapor doğrultusunda yıl içerisinde yapılacak tüm çalışmalar bir takvime bağlanmıştır.

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 1660 defa okundu.
Ekleme Tarihi :21.4.2014 11:36:02
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.