Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 

ELAZIĞ TSO MECLİSİNDEN BAŞKAN YANILMAZ’A ZİYARET 

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyeleri, Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ ve Meclis Başkanı A.Hamit Kaya başkanlığında Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ı ziyaret ederek, başarılar dilediler…

YEREL YÖNETİMLER KALKINMA ADINA ÖNEM TAŞIYOR…

Elazığ TSO Meclis Üyelerini Belediye Meclis Salonunda kabul eden Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Meclis Üyeleriyle birbir el sıkışarak Elazığ TSO Meclisini, Elazığ Belediyesinde ağırlamanın mutluluğunu yaşadığını söyledi.

Başkan Yanılmaz, Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ, ve Meclis Başkanı A.Hamit Kaya ile birlikte Meclis Üyelerine hitap etmek üzere kürsüye geçerek ilk sözü Başkan Şekerdağ’a verdi.

Başkan Şekerdağ sözlerine Yanılmaz’ı kutlayarak başlayarak, “Sayın Başkanım, Elazığ adına sizinle birlikte yeni bir dönem başlamıştır. Bu yeni dönem Elazığ adına umut verici bir süreçtir. Çünkü biz sizlerde Elazığ adına iyi işlerin yapılacağına dair ışık aldık. Gerek seçim sürecinde gerekse seçimlerden sonraki tüm değerlendirmelerinizde Elazığ’ı tüm kurumlarla birlikte yönetme söyleminiz ilimiz açısından bugün en fazla ihtiyaç duyduğumuz konu. Çünkü ilimizde birlikte olmamız halinde birçok sorunu çözebilecek altyapımız olmasına karşın maalesef bir türlü bu birlikteliği yakalayamıyoruz. Bu anlamda şehrin lokomotifi konumundaki Belediyenin bu dönemde ilimiz adına bu önemli adımı atacağını umut ediyorum. Sayın Başkanım maalesef üzülerek ifade ediyorum ki, ilimiz son 10 yılda kalkınma ve gelişmişlikte istediği noktaya gelememiş, resmi kayıtlarda bu dönem içerisinde 80 bin göç vermiş ve buna karşın bir o kadar niteliksiz göç almışız. İlimiz sosyal hayatı yaşadığımız yüzyılın  gerisinde kalmış ve bir çok aile hafta sonlarını başka illere giderek geçirmektedir. Bu tablonun değişmesi zor değil. Belediye, Ticaret ve Sanayi Odası, ilimizdeki diğer STK’lar, kurumlarımız ve siyasilerimizin destekleriyle ilimiz kısa sürede hak ettiği noktaya gelebilecektir. Bu düşüncelerle şahsım ve meclisimiz adına yeni dönemin sizlere ve ilimize hayırlı olmasını diler, bizleri bugün burada ağırladığınız için teşekkürlerimizi sunarız” dedi.

ELAZIĞ İŞ DÜNYASI OLARAK BELEDİYE’NİN YANINDAYIZ…

Elazığ TSO Meclis Başkanı A.Hamit Kaya’da konuşmasında Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası olarak ilimizin çeşitli sorunlarının çözümünde Belediye ile her zaman birlikte olacaklarını ifade etti. Kaya konuşmasında, “Öncelikle Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Meclisi adına yeni görevinizde sizlere başarılar diliyor, yeni dönemin ilimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum.

İllerin kalkınma ve gelişmesinde şüphesiz yerel yönetimler çok büyük bir önem taşıyor. Bizler Elazığ İş Dünyasının çatı örgütü olarak,  bu dönemde sizlerle birlikte ilimize hizmet etmek arzusunda olduğumuzu belirmek istiyorum.

İşdünyası olarak, başta Fuar alanı olmak üzere, sektörel sanayi siteleri ve yeni yatırımlar açısından sizlerin çok değerli desteklerinize ve ilginize ihtiyaç duymaktayız.

Seçim süreci içerisinde altını çizmiş olduğunuz, ilimizi sivil toplum kuruluşları ve meslek örgütleriyle müşterek yönetme ve Belediye bünyesinde yatırım destek ofisi kurma söylemleriniz Elazığ adına çok önemli adımlardır. Çünkü, bugün ilimizin en fazla ihtiyaç duymuş olduğu hususlardan biri kurumlararası eşgüdümün sağlanması ve diğeri de ilimizde yatırımların artması ve ticaretin canlanmasıdır.

Demokratik bir ortamda, çok nazikçe geçen ve hiçbir kırgınlığın yaşanmadığı seçim süreci sonrasında halkımızın çok büyük bir teveccühü ile Belediye Başkanlığı görevini sizlere vermiştir. Bu görevi layıkıyla ve Elazığ’a yakışır bir şekilde yapacağınızdan şüphemiz bulunmamaktadır. Biz Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası olarak bu süreçte sizlerle mesai kavramından uzak bir şekilde ilimize hizmet etmeye hazır olduğumuzu bir kez daha belirtmek istiyorum.

Bu düşüncelerle, bir kez daha yeni dönemin sizlere ve ilimize hayırlar getirmesini temenni eder, başarılar dilerim” şeklinde konuştu. 

YANILMAZ’DAN ÖNEMLİ MESAJLAR…

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Şekerdağ ve Kaya’nın yaptığı konuşmanın ardından Meclis Üyelerine hitap ederek çok önemli mesajlar verdi. Yanılmaz, yaptığı değerlendirmede, “Bugün aslında bu mecliste biz 42 kişilik Elazığ TSO Meclisini ağırlamıyoruz.

Bugün Elazığ iş dünyasını kabul etmiş bulunuyoruz. Sizler hepiniz iş dünyasının seçilmiş temsilcileri olarak buradasınız. Biz bunun bilinci içerisindeyiz. Ticaret ve Sanayi Odamız tarihi birikimi ve temsil gücü ile inanıyoruz ki, Elazığ’ı daha yaşanabilir bir kent yapmamızda bizlere her zaman öncülük edecektir.

İlimizin kalkınma ve gelişmesini sağlayamadan çok iyi biliyoruz ki, ilimizin modern bir şehir olmasına da imkan yoktur. Bu noktada siz değerli iş dünyası temsilcileriyle birlikte kolkola yürüme mecburiyetimiz var. İlimizin en önemli sorunu olan işsizliğin ortadan kaldırılması sizlerin sayesinde olacaktır. Biz Elazığ Belediyesi olarak iş dünyasının önünde ne tür engel var ise bunları kaldırmakla mükellefiz.

En büyük arzumuz bugün 50 kişi istihdam eden bir işletmenin bu sayıyı 100’e çıkarmasıdır. Bizler bunu sağlamak için gece gündüz demeden sizlerle birlikte olmaya hazırız. İşadamlarımızın bizden randevu talep etmesine gerek yoktur. Biliyoruz ki, sizlerin zamanı çok kıymetli. Bu nedenle her zaman kapımız sonuna kadar sizlere açık. Davet ederseniz her zaman meclis toplantılarınıza katılmak ve sizlerin taleplerini değerlendirmek isterim. Daha önceki talep ve beklentilerinizi de hep birlikte değerlendirmiş oluruz. İlimizin toplu sanayi siteleri başta olmak üzere ekonomik kalkınmışlığını sağlayacak her türlü çalışmaya hazırım. Benim için kimin para kazandığı değil, bu şehrin kazanması önemli.

Bu anlamda Elazığ Belediyesi de bir ticari işletme gibi çalışacaktır. Personellerin verimliliği, kaynakların verimliliği, projelerin verimliliği esas alınacaktır. Şehrin menfaatine olmayan hiçbir işin içerisinde Elazığ Belediyesi olmayacaktır.

Göstermelik otopark, engelli yolları falan gibi proje aldatmacaları bu dönemde olmayacak, her bina gerçek anlamda otopark ve engelli ulaşım sistemini getirmeden projesi Belediye tarafından onaylanmayacaktır. Kaldırım işgallerine asla izin ve müsamaha gösterilmeyecektir. Seyyar satıcıların il merkezinde ve ana arterlerde satış yapmasına müsaade edilmeyecek belirlenecek noktalara yapılacak satış yerlerinde kayıt altında satış yapmaları sağlanacaktır. İş dünyamızın en fazla ihtiyaç duymuş olduğu toplu sanayi siteleri bu dönemde ilimize kazandırılacak ve Elazığ bir çok ilin örnek aldığı projelerle gündeme gelecektir.

Bu düşüncelerle, Yönetim Kurulu ve Meclis Başkanımıza ve tüm Meclis Üyelerine bu nazik ziyaret için teşekkür ediyor, sizlerin aracılığı ile tüm iş dünyasına saygılarımı sunuyorum” dedi.

MECLİS ÜYELERİYLE İSTİŞARE…

Başkan Yanılmaz, daha sonra ziyarete katılan Elazığ TSO Meclis Üyelerine söz vererek çeşitli talepleri dinleyerek notlar aldı. Yapılan değerlendirmelerin ardından Yanılmaz, Elazığ TSO heyeti ile Elazığ Belediyesi önünde toplu fotograf çekimine katıldıktan sonra üyelerle bir bir el sıkışarak teşekkür etti.

 

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 1982 defa okundu.
Ekleme Tarihi :16.4.2014 15:04:17
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.