Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 

MECLİS BAŞKANI KAYA: SEÇİMLERİN ÜLKEMİZE VE İLİMİZE HAYIRLI OLMASINI DİLİYORUM

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı A.Hamit Kaya 30 Mart 2014 tarihinde yapılacak olan yerel yönetimler seçiminin Ülkemize ve İlimize hayırlar getirmesini temenni ederek, tüm üyelerimizin ve halkımızın sandık başına giderek demokratik hakkı kullanmasının önemini vurguladı. 

Kaya yaptığı değerlendirmede “Malumunuz olduğu üzere, 30 Mart tarihinde Ülkemizde yerel seçimler icra edilecektir. Tüm siyasi partilere aynı mesafede duran Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası olarak tüm siyasi partilerimize bu demokratik yarışta öncelikle başarılar diliyoruz. Yerel yönetim seçimlerinin İlimizde Elazığ halkının hoşgörü ve engin kültürüne yakışır bir olgunlukta geçmesini öncelikle temenni ederken, tüm üyelerimizin ve halkımızın da seçimlere katılım göstererek demokratik haklarını kullanmalarını bekliyoruz.

Çünkü; Yerel yönetimler, illerin sosyo-ekonomik ve kültürel yönden kalkınma ve gelişmesi adına çok önemli bir yer tutmaktadır. Yerel yönetimler, kurumlar ve sivil toplum örgütlerinin müşterekliğinde yapılacak her çalışma illimizin kalkınma ve gelişmesine çok ciddi manada katkı sağlayacaktır. Odamız tarafından hazırlanmış olan ve 5 ana başlıkta 35 maddede belirtilmiş olan sorunların bir çoğu yerel yönetimlerle işbirliği yapılmak suretiyle çözülebilecek  konuları içermektedir.

Dolayısı ile, gerek iş dünyası, gerekse tüm halkımız adına çok önemli bir süreç olan bu dönemde, kurumlar arası etkin işbirliği ile, İlimizi geleceğe hazırlayacak çalışmaların yapılabileceği muhakkaktır. Başta Üyeler olmak üzere, toplumun bir talep makamı olarak bizlerden beklentisi de aslında bu koordinasyonu sağlama görevidir.

İlimizin özellikle son yıllarda beklenen kalkınma hamlesini yapamadığı ve komşu illere göre bir çok alanda geriye gitmeye başladığı tüm kamuoyunun sürekli olarak gündemde tuttuğu ve halkımızın konuştuğu bir konudur.

Ülkemizin bugün parmakla gösterilen ve kalkınmışlıkta örnek aldığı iller incelendiğinde hepsinde çok başarılı yerel yönetimlerin işbaşında olduğu görülmektedir.

Elazığ halkı ve işdünyası olarak bizlerin de öncelikli beklentisi bu yöndedir. Yani, yaşanabilir bir kent oluşturulması hususunda, toplumun ihtiyaç ve beklentilerini karşılayabilecek, kentin gerçekleriyle uyuşan projeler ve şehri geleceğe taşıyacak hedefler ve bunlara uygun bir vizyon oluşturulması Elazığ halkının yerel yönetimlerden öncelikle beklentisidir.

Bu düşüncelerle, seçimlerin ülkemize ve ilimize hayırlar getirmesini diler, tüm halkımıza en derin saygılarımı sunarım” dedi.

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 1595 defa okundu.
Ekleme Tarihi :27.3.2014 16:08:09
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.