Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 

 KARAHAN: TKDK BAŞVURU SÜRESİ UZATILDI

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Elazığ İl Koordinatörü Turan Karahan, Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ’ı makamında ziyaret ederek, TKDK çalışmaları hakkında bilgiler vererek, 12. Teklif çağrısının 21 Mart 2014 tarihine kadar uzatıldığını söyledi.

 

Karahan, konuyla ilgili verdiği bilgide, Elazığ’daki başvuru sahiplerinin mevcut duyuruda belirtilen 21 Mart 2014 tarihini esas almalarını, bu tarihten sonra yapılacak başvuruların değerlendirmeye alınmayacağını söyledi. Karahan, değerlendirmesinde: “TKDK 12. Çağrı İlanına 489 Milyon Avroluk Bütçe İle 15 Ocak 2014 Tarihinde Çıkmıştı.  12. Proje  Başvuru Çağrı İlan’ında tarım ve kırsal kalkınma ile ilgili olarak Elazığ’da on başlık altında yer alan yatırımlar desteklenecektir. Uygun harcama olarak; yapım işleri, makine-ekipman alımı, hizmet alımı ve görünürlük harcamaları esas alınacaktır. Bu kapsamda verilecek destek geri ödemesiz olarak kullandırılacak olup destek oranı yüzde 50-65 arasında değişecektir”

Süt üreten tarımsal işletmelere yönelik yatırımlar için uygun harcamalar toplam tutarı en az 15 bin Avro, en fazla 1 milyon Avro iken "Et üreten tarımsal işletmelere yönelik yatırımlar için uygun harcamalar toplam tutarı kırmızı et üreten tarımsal işletmelerde en az 20 bin Avro, en fazla 1 milyon Avro; Kanatlı eti üreten tarımsal işletmelerde en az 15 bin Avro, en fazla 500 bin Avro, Süt ve süt ürünlerinin işlenmesi ve pazarlanmasına yönelik yatırımlar için uygun harcamalar toplam tutarı süt işleyen işletmelerde en az 50 bin Avro ve en fazla 3 milyon Avro, Süt toplayan üretici örgütlerinde ise en az 25 bin Avro ve en fazla 1 milyon Avro, Et ve et ürünlerinin işlenmesi ve pazarlanması projeleri (Kırmızı et ve Kanatlı et) için uygun harcamalar toplam tutarı en az 30 bin Avro, en fazla 3 milyon Avro,  Meyve ve sebzelerin işlenmesi ve pazarlanması için uygun harcamalar toplam tutarı en az 50 bin Avro, en fazla 1 milyon 250 bin Avro, Su ürünlerinin işlenmesi ve pazarlanması için uygun harcamalar toplam tutarı en az 50 Bin Avro en fazla 1.500.000 Avro,  Çiftlik faaliyetlerinin çeşitlendirilmesi ve geliştirilmesi için; Arıcılık, Süs Bitkilerinin Yetiştirilmesi ile Tıbbi ve Aromatik Bitkilerin Yetiştirilmesi sektörlerinde uygun harcamalar toplam tutarı en az 5 bin Avro, en fazla 250 Bin Avro, Elazığ yerel ürünlerinin üretilmesi kapsamında uygun harcamalar toplam tutarı en az 10 bin Avro, en fazla 400 bin Avro, Kırsal turizm yatırımları için uygun harcamalar toplam tutarı en az 15 bin Avro, en fazla 500 bin Avro ve kültür balıkçılığının geliştirilmesi için uygun harcamalar toplam tutarı en az 15 bin Avro en fazla 200 bin Avro olmaktadır.”

 

Şekerdağ: TKDK Destekleri Elazığ İçin Büyük Şans

Başkan Şekerdağ’da TKDK Elazığ İl Koordinatörlüğünün çalışmalarından duyduğu memnuniyeti belirterek, “Sayın Karahan ilimizde yatırımcıların desteklerden istifade etmesi ve ilimizin yeni yatırımlar kazanmasına yönelik çok ciddi çaba sarf ediyor. İlimizin bir çok alandaki potansiyel kaynaklarının ekonomiye kazandırılmasına yönelik sağlanan ve çok ciddi boyutlarda maddi destek verilen TKDK’nın ilimizde kurulmasının ardından geçen kısa süreye rağmen özellikle beyaz et yetiştiriciliğinde önemli yatırımlar yapılmıştır. Bu yatırımlar, su ürünleri, turizm, süt ve et işleme ile diğer tarımsal faaliyetler için artarak devam edecektir. Elazığ için büyük bir şans olarak gördüğümüz TKDK desteklerinden yatırım yapacak girişimcilerin mutlaka istifade etmelerini öneriyoruz” dedi. 

Bu haber 1511 defa okundu.
Ekleme Tarihi :12.3.2014 11:24:12
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.