Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 VERGİ REKORTMENLERİ ÖDÜLLENDİRİLDİ

Elazığ Defterdarlığı tarafından 25. Vergi Haftası ekinlikleri kapsamında düzenlenen bir programla gelir ve kurumlar vergisinde ilk beşe giren mükelleflere ödülleri verildi.

 

 Paşa Konağı’nda gerçekleştirilen programa Elazığ Valisi Ömer Faruk KOÇAK, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof Dr. Kudbettin Demirdağ, Cumhuriyet Başsavcısı Musa ÇATAL, Elazığ Defterdarı Erdoğan YILDIRANER, Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali ŞEKERDAĞ, kamu kurum temsilcileri ile işadamları ve defterdarlık birim yöneticileri katıldı.

İl defterdarı Erdoğan YILDIRANER gecede yaptığı konuşmada, 2013 yılında ilimizde tahsil etmiş olduğumuz vergi gelirleriyle tahsilat artışında Türkiye’de 18. Sırada yer almaktayız.Aynı yıl tahakkuku yapılan vergilerin %80’nini tahsil etmiş bulunmaktayız.Vergi gelirlerine ilişkin,Türkiye tahsilat ortalaması %84’tür.dedi.

Elazığ’ın vergisini veren, kazancını diğer insanlarla paylaşan iş adamlarının yaşadığı bir il olduğunu belirten Vali Ömer Faruk KOÇAK, “Bu gece kazanan ve çok vergi veren,memleketin kalkınmasına katkı sağlayan,insanlarımızın refahına katkı yapan iş adamlarımızı ödüllendireceğiz.

Tarihi,kültürel birikimi,vatanseverliği ve memlekete katkı anlamında vergisini veren ,kazancını diğer insanlarla paylaşan ve bunu görev bilinci ile yapan işadamlarımızın yaşadığı Elazığ da ilin valisi olmaktan bir defa daha mutlu olduğumu ifade ediyorum.

Çok çalışan ve çok katma değer üreten vergisiyle ve istihdamla Türkiye’nin kalkınmasına katkı sağlayan iş adamlarımızı bir kere daha  tebrik ediyorum.Elazığ’ımızın daha gelişmiş, daha müreffeh ve insanlarımızın daha mutlu olması için kendilerine hayırlı işler ve bol kazançlar diliyorum.”dedi.

Programda daha sona gelir ve kurumlar vergisinde ilk üçe giren mükelleflere ödülleri Elazığ Valisi Ömer Faruk KOÇAK  ve diğer katılımcılar tarafından verildi.

Kurumlar vergisinde, Fırat Elektirik A.Ş.,Eti Krom A.Ş, Elazığ Altınova Çimento A.Ş.     Gelir vergisinde ise,  İbrahim TAŞEL,Nahit ZİREKGÜL ve Ahmet SELCİN ilk üçe girerek plaketleri protokol üyeleri tarafından verildi.

 

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 1559 defa okundu.
Ekleme Tarihi :12.3.2014 11:21:13
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.