Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 KUYAP Eğitim İhtiyaç Analizi Çalıştayı  

Avrupa Birliği ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile aralarında Elazığ TSO’nun da bulunduğu 5 koordinasyon il tarafından finanse edilen KOBİ Çalışan ve İşverenlerinin Küresel Ekonomideki Değişimlere Uyum Yeteneğinin Arttırılması Projesi (KUYAP) Eğitim İhtiyaç Analiz Çalıştayı, Elazığ TSO’nun ev sahipliğinde yapıldı.

Çalıştaya, Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ, Başkan Vekili Polat Şaroğlu, TOBB Temsilcisi, Proje Teknik Destek Ekibi, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Tahir Cevher, TKDK İl Koordinatörü Turan Karahan, KOSGEB, TSE, FKA temsilcileri, Elazığ TSO Meclis Üyeleri, KOBİ temsilcileri ve medya mensupları katıldı.

ŞEKERDAĞ: İşletmeler Bu Hizmetten İstifade Etsinler

Çalıştayın açılış konuşmasını yapan Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ, proje ile Elazığ ve Elazığ’a bağlı 5 ilde KOBİ’lere yönelik önemli bir çalışma yürütüleceğini belirterek tüm işletmelerin bu çalışmalardan azami ölçüde istifade etmesi gerektiğinin altını çizdi. Şekerdağ konuşmasında, “KUYAP ile Türkiye’nin 15 ilinde işletme çalışan ve işverenlerinin, insan kaynaklarına yatırım yoluyla küresel ekonomideki değişimlere uyum yeteneklerinin arttırılması hedeflenmektedir. Proje kapsamında düzenlenecek olan toplam 15 Eğitim İhtiyaç Analizi çalıştayının üçüncüsü, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde yapılmaktadır. Bu çalıştayda işverenlerimizle yapılan anket sonuçları üzerine bir değerlendirme yapılarak eğitimlerin planlaması yapılacaktır. Eğitimler sonrasında yurt içi ve yurtdışı teknik gezi programları ile farkındalık yaratılması hedeflenmektedir. Üyelerimize ücretsiz olarak sunulan bu hizmetten tüm KOBİ’lerin en üst düzeyde istifade etmesini bekliyoruz”dedi.

Gomez Detaylı Bilgiler Verdi

Başkan Şekerdağ’ın konuşmasının ardından KUYAP Takım Lideri Alberto Gomez proje hakkında bilgiler vererek iş dünyası ve çalışanlara yönelik bir bilgi paylaşımı yapmak suretiyle KOBİ’lere yararlı olmak istediklerini vurguladı.

Proje Eğitim Koordinatörü Selvet Mergen’de Elazığ’da yapılan anket çalışmasının bilimsel olarak değerlendirilmesi ile çıkan sonuçları katılımcılarla paylaştı. Mergen, yaptığı sunum ile KOBİ temsilcisi ve çalışanların mevcut durumu hakkında detaylı bilgiler vererek, çalıştaya katılanlarla uzun bir değerlendirmede bulundu.

Çalıştayın son bölümünde ise KOBİ temsilcileri, Takım Lideri Alberto Gomez’e proje ve eğitimler hakkında çeşitli sorular yönelterek, karşılıklı görüş alışverişinde bulundular.

 

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 1840 defa okundu.
Ekleme Tarihi :11.3.2014 16:43:33
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.